Erbakan KKTC'de de anıldı.

Erbakan  KKTC'de de anıldı.
banner23
Türkiye’nin merhum siyasetçilerinden, 54. Dönem Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının yedinci yıl dönümünde, Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle, KKTC’de de anıldı.

Etkinlikler çerçevesinde “Davam Erbakan” kitap yarışması, mevlit programı, fotoğraf sergisi ve “Erbakan’ı Anma ve Anlama” paneli düzenlendi.

Yoğun ilgi gören sergide açılan "Erbakan Fikir Duvarı" ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.


Lefkoşa'da Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği (ESKAD) üyeleri tarafından Selimiye Camisi ve Sarayönü'nde Necmettin Erbakan’ın siyasi ve özel hayatına dair karelerin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı.

"Erbakan büyük bir devlet adamıdır"


Yakın Doğu Üniversitesinde ise “Erbakan Haftası 2018” etkinlikleri çerçevesinde “Erbakan’ı Anma ve Anlama” paneli düzenlendi.


Panelde konuşan KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Erbakan'ın, Kıbrıs Barış Harekatı emri vermesindeki dirayeti ve ferasetinden dolayı büyük bir devlet adamı olduğunu belirterek, KKTC'de 44 yıldır Erbakan, Rauf Denktaş ve şehitler sayesinde barış içinde yaşadıklarını söyledi.


ESKAD Ada Başkanı Mustafa Sinan Gökçe de Erbakan'ın geçtiğimiz asıra yön veren bir lider olduğunu ifade ederek, Erbakan'ın Kıbrıs Barış Harekatı’nın baş mimarı olması vesilesiyle Kıbrıs'ın ve Kıbrıslıların gönlünde önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18