“Eniştem diye güvendim”

Eminoğlu ve Özbekoğlu olayında detaylar ortaya çıkmaya başladı...

“Eniştem diye güvendim”
banner23

Ülkenin gündemine bomba gibi düşen 2 işadamının tutuklanması olayıyla ilgili detaylar gün yüzüne çıktı. Polis, Mehmet Eminoğlu’nun Gizem Aksun’a ait 2 daireyi sahte evrak düzenleyerek kendi şirketine geçirdiğini tespit etti

Olayda belgeyi tasdikleyen Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı ve aynı zamanda noter olan Serdar Özbekoğlu, polise aynı yolla 6 tane vekaletnameye daha onay verdiğini itiraf etti

Sahte evrak düzenleme suçundan tutuklanarak mahkemeye çıkartılan iş adamlarından Eminoğlu Investment Direktörü Mehmet Eminoğlu ve Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı Serdar Özbekoğlu’nun suçları ortaya çıktı.

Polis, şikâyetin 26 Temmuz’da yapıldığını, zanlıların dün tutuklandığını, Özbekoğlu’nun ifadesinde eniştesi olduğu için Eminoğlu’na güvendiğini, vekâletnameyi onayladığını, ayrıca aynı yolla 6 tane vekaletnameye daha onay verdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Polis, birçok evrakı inceleyecek

Soruşturmanın devam ettiğini, incelenecek evraklar olduğunu kaydeden polis, her iki zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18