Elcil, Kişmir ve Özdiren’ e Güneyde Linç girişimi

‘Türkleri bize verin’ Rumların Maraş eylemine destek veren KTÖS Başkanı Şener Elcil’in yanı sıra 10 kadar Kıbrıslı Türk, faşist ELAM’ın saldırısına uğradı

Elcil, Kişmir ve Özdiren’ e Güneyde Linç girişimi
banner23

Maraş göçmeni Rumların önceki akşam Rum Başkanlık sarayı önünde gerçekleştirdiği eyleme destek veren bir grup Kıbrıslı Türk’ün, fa ELAM mensuplarının saldırısına uğradığı bildirildi. Sözde 'Maraş Belediyesi Başkanı Alexis Galanos, Maraş'ın iadesi yönünde açıklama yaptığı sırada kendilerine destek vermek amacıyla eyleme katılan Kıbrıslı Türklerden söz etti. Galanos "Aramızda Kıbrıslı Türkler de var. Onlara teşekkür ederim" deyince, ellerinde Yuna bayrağı olan faşist ELAM mensupları "Türkleri bize verin" diye bağırıp, Kıbrıslı Türklerin olduğu yere gitmeye çalıştı. Rum polisinin, ELAM üyelerinin Kıbrıslı Türklere yönelik linç girişimi karşısında herhangi bir önlem almaması dikkat çekerken, eylemde bazı Rum kadınların 'Katil EOKA B' sloganı atarak, saldırganların önünü kestiği bildirildi.

Sınır kapısına kadar getirildiler Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Birleşik Kıbrıs Partisi’nden Münir Özdiren’le birlikte yaklaşık 10 Kıbrıslı Türk’ün miting alanından çıkarılarak sınır kapısına kadar gitmelerine Rum Komünist AKEL partisine mensup üyelerin yardımcı olduğu bildirildi. ELAM’ın, Kıbrıslı Türklere yönelik kin ve nefret dolu saldırılarına bir yenisi eklenirken, KKTC’nin devlet ajansı TAK’ın, dünkü Rum basınında yer alan haberlerin tam içeriğini tercüme etmemesi ve abonelerine sunmaması dikkat çekti.

kaynak: diyalog gazetesi 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali rıza pampuroğulları
Ali rıza pampuroğulları - 1 yıl Önce

Aslında bütün Kıbrıs rumlarının elam üyelerinden farkı yoktur. Tümü aynıdır .bunlara kanmak saflıktir.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18