El bombası faal çıktı

El bombası faal çıktı
banner23

Aldığı bir bilgiyi değerlendiren İskele Narkotik şube ekipleri, 8 Mayıs 2019 tarihinde saat 21.00 sıralarında Dipkarpaz’da O.C. yönetimindeki araçta yaptıkları aramada 1 adet 9 mm çapında magnum marka kurusıkı tabanca, 1 adet şarjörü, 1 adet havai fişek tabancası ve 30’luk fişek atabilen aparatı, 1 adet 36’lık canlı fişek ve 20 adet 9 mm çapında kurusıkı canlı mermi bularak emare almış ve zanlıyı tutuklamıştı. Genişletilen tahkikatta, zanlının kurusıkı tabancayı 2017 yılı Mayıs ayında O. T. isimli bir şahıstan, havai fişek atan tabancayı da B.D. isimli şahıstan aldığını itiraf etmesi üzerine adı edilen şahıslar dün tespit edilerek tutuklanmışlar ve ayni gün İskele Kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarılmışlardı.

Adam öldürmeye teşebbüs ve yaralama ortaya çıkarıldı

Meselenin tahkikatını yürüten polis mensubu Hasan Selvili şahadetinde olayın tahkikatı esnasında O.C. ile ilgili yaptığı tahkikatta önemli bulgulara ulaştığına vurgu yaptı. Şöyle ki zanlının 4 Mayıs 2019 tarihinde Dipkarpaz da sakin Ercan Zengin’ i öldürmek maksadıyla bala dolu ambarına tasarrufunda bulundurduğu 1915 yapımı el bombasıyla tuzak kurduğunu tespit ettiğini ve el bombası ile düzeneğini emare olarak aldığını belirtti. Selvili sözlerine devamla zanlının evinde yaptığı aramada bulduğu 75 gr. ağırlığındaki patlayıcı barutu da emare olarak aldığını aktardı ve zanlılara 1 gün ek tutukluluk emri verilmesini talep etmişti. Olguları değerlendiren yargıç her 3 zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir vermişti.

Zanlılara 7 gün ek tutukluluk emri

Her 3 zanlı bugün yeniden İskele kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldı. Tahkikat memuru Selvili meselenin ciddiyetine vurgu yaparak sağlıklı bir tahkikat yapabilmesi ve zanlıların işlemiş oldukları suçun nevi doğrultusunda davalarının hazırlanabilmesi ve parmak izi raporlarının beklenmekte olması nedeniyle zanlılara 7 gün daha tutukluluk emri verilmesini talep etti. Sunulan şahadet ve yapılan beyanlar ışığında yargıç zanlıların 7 gün daha poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi. Narkotik polisinin titiz çalışması sonucu ciddi bir suçun daha ortaya çıkarılması özellikle bölgede yaşayan vatandaşlar arasında takdir ve memnunlukla karşılandı.

kaynak:mha

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18