banner38

Edep Yahu ‘’ Şener Elcil Rumun Söyleyemediklerini Söylüyor’’

banner32

Rauf R. Denktaş Düşüncelerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça yaptığı açıklamada,Elcil samimiyetten bahsediyor! Ancak sadece samimiyet kavramından değil; akıl, vicdan, mizan, adalet, dürüstlük, empati, gibi insani değerlerden yoksun açıklamalar yapıyor…

Edep Yahu ‘’ Şener Elcil Rumun Söyleyemediklerini Söylüyor’’
banner37
banner23

Bu kavramları maske olarak kullanıp Kıbrıs Türklerinin geleceğini karanlık güçlere kurban edecek sözler, adı Türk olan birine yakışıyor mu? Türk olmayabilirsiniz. Anne babamızı seçmedik. Nerde doğacağımıza da karar vermedik! Vicdan sahibi bir insan da bu dengesiz sözleri söylemez, İyi bir Rum da söylemez.
Çünkü onlar bile dürüst Atlılar,Muratağa ve Sandallar köylerinde kadın çocuk demeden katliam yaptıklarını itiraf edip özür dileyebiliyorlar. Akritas planını biliyorlar.

 

Rum faşistlerinin amacı Kıbrıs’ı bugün tek Türk’ün kalmadığı Girit’ çevirmekti. Türkleri imha edip Kıbrıs’ı Yunanistan’a bağlamaktı. Tarihi bilmiyor olamazsınız!
Sayın Elcil, Siz konuşmuyor; konuşturuluyorsunuz! Sanki içinize kötü ruhlu bir rum girmiş, o konuşuyor! Akıl ve mizanla konuşsaydınız, Bugün Kıbrıs’ta Türk adı varsa, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası diye bir sendika varsa ve siz konuşabiliyorsanız, bunu Kıbrıs Türklerinin Rumların imha planlarına karşı direnişini Türk Ordusunun Barış hareketi sayesinde olduğunu bilirdiniz. Zaten çok da iyi biliyorsunuz! Türk Ordusunun adadaki varlığı, garantilerin etkin ve fiili olması, Kıbrıs’ta Türk olarak yaşayan, yaşamak isteyen her ferdin geleceğinin garantisidir. Bunu nankör olmayan iyi bir insan görür. İşine gelmese de Rum faşistleri bile görüyor! Emperyalist planları olanlar da görür; ancak barış maskesiyle uyutma amacıyla görmemezlikten gelir! Crans Montanadaki müzakerelerde Federasyon görüşmelerinin bozulmasını Türkiye’nin fikriymiş gibi gösterme çabalarınız boşunadır. Bu çabalar Anastasiadis’in, Sn. Çavuşoğlu’na söylediği ‘’Rum toplumu yetkileri Kıbrıs Türkleri ile eşit paylaşmak istemiyor bu yüzden iki devletli çözüm modeli görüşelim’’ gerçeğini değiştiremeyecektir. Bu gerçeğe rağmen Anastasiadis’e dil uzatamayıp Türkiye’yi yerden yere vurma girişiminiz ve Rumu aklamak hangi aklın ürünüdür.

Kim görmez?! Özünü kaybetmiş mankurtlaştırılmış kafalar görmez!
Bir sivrisinek kanını emeceği yeri uyuşturur. Sonra iğnesini batırır.
Lütfen direk olarak kimin adına konuşuyorsanız, sizi konuşturan kimlerse oradan konuşun.
Soyadınız sonradan koyulduysa Türk adınızı da değiştirin. Sendikanızdan da Türk adını çıkarın.

Tanrı gözleriyle görüp aklıyla görmeyen körlerden, kulaklarıyla duyup aklıyla duymayan sağırlardan eylemesin. Tanrı Kıbrıs Türklüğünü vicdanı olmayanların olmayan insafına bırakmasın!
Edep ya hu!

KKTC bütçesinden maaş alan bir öğretmenin bu türden suç teşkil eden beyantlar vermesi halkı birbirine düşürmesi, Televizyon programlarında ben AB vatandaşıyım kimse bana dokunamaz şeklinde ifadeler yasalara meydan okumadır. Bu zatın KKTC’ne ve Anavatan Türkiye’ye saldırması suç değilmidir? Bu ifadeler, atılan bir taştan çok daha ağır, çok daha aşağılayıcı değil mi? Yasalar nezdinde gereği yapılmalıdır. Çirkin Ajanda olayının sonucunu merakla beklerken, bu son açıklama için de Polisi ve savcılığı göreve davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Yaman
Ethem Yaman - 3 yıl Önce

Ekmegini yediği devletine ,halkına nankörlük edenler, düşmanının bile cesaret edemeyeceğini söyleyenler bu toplumun tecavüzcüne aşık yaratıklarıdır.

Samet
Samet - 3 yıl Önce

Rından para alan onur gurur ahlak gibi değerlerini çoktan dövize endekslemiş insanlardan vicdan ahlak beklemek boşadır hocam barbar rumların katlettiği günahsız bebelerimiz bunların zerrece umrunda değildir türkiye er cesit fitne ve kahpelikle çekilmeye mecbur edilsin türklere katliyam ve göç ettirilsin bunlarda avrupaya yerleşme ve bedava maaş bağlanma garantisi almışlar hicbir kıbrıs türkü umrunda değil bunların aptal gibi kandırıp kullanmaktan başka işlerine yaramaz gün gelirde öz anavatan çekilir bu katliama başlarsa insanlıktan nasibini almamış bu varlıklar birbirinin cesetlerini tepeleyip sırtlan gibi nasıl birbirini ezer biliyoruz ne rum ne bizans artıkları dilediği kadar fitne yapsınlar aldirmaya kaltiklari anda tek kazançları cesetlerini toplamak olur

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3