Dr. Mustafa Akansoy veryansın etti...

Dr. Mustafa Akansoy veryansın etti...
banner23

Göğüs Hastalıkları Klinik Şefi Dr.Mustafa Akansoy sosyal medya hesabından veryansın etti. Yeni moda: temaslılar kendini saklamaya başladı. bunların sayısı giderek artıyor diyen Dr. Akansoy paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

AFERİN! AFFERİN! AFFFFERİN! SAKLAMBAÇA DEVAM.

KARDEŞİ KORANA POZİTİF, KENDİSİ YAKIN TEMASLI. BUNU SAKLAYIN. YENIYILI KARANTINA OTELİNDE KUTLAYAMAZSINIZ, DEĞİL Mİ? 'EVDE GENDİMİZİ İZOLE ETTİK' DEYİN YÜZSÜZCE. ÖYLE YA! İTİBARINIZ VAR HEM, ELALEM NEDER SONRA?

YENİ MODA: TEMASLILAR KENDİNİ SAKLAMAYA BAŞLADI. BUNLARIN SAYISI GİDEREK ARTIYOR.

YETMEDİ, BİR BAŞKASINDA; ÇOCUĞU POZİTİF, İKİ GUN SONRA İŞ YERINE GİT. AFFFERİM.

BİR BAŞKASI DİYOR Kİ: ' BEN HİSSEDERİM, YOKTUR BEN DE ÖYĹE ŞEY, YANLIŞ YAPILDI TEST.' ' VERİN BANA TAHLİLLERİMİ' DİYE DİYE TEMİZ ALANDAKİ GÖREVLİLERİN ÜSTÜNE GEL.

BİR BAŞKA MODEL: ' HANIMEFENDİ VEYA BEYFENDİ! KORONA POZİTİF, AMA AKCİĞER TOMOGRAFİNİZDE ZATÜRE YOKTUR. SİZİ OTELE GÖNDERECEĞİZ. ' CEVAP VERİR: OTEL LÜKS OLSUN BE DOKDOR.

GÜYA ALAY EDECEK ZEVZEK, SORAR: 'DOKTOR, OSURMAYNAN BULAŞIR MI BU GUDUZ?' YÜZÜNDEN LAÇKALIK AKAR. EFENDICE SORSA BAŞIM ÜSTÜNE CEVAPLAYIM.

DEVAM EDİN, DURMAYIN. ZERE SAKLAMBAÇ OYNARSINIZ BİZİMLE. AMA UNUTMAYIN KORONA DA KÖREBE OYNAR, BİLİRSİNİZ, KÖR DE TUTTUĞUNU ÖPER.

BU NEDENLE KORONANIN SİZİ ÖPMEMESİ İÇİN BİZİMLE SAKLAMBAÇ DEĞİL DE, ALDIM VERDİM OYNAMANIZ GEREKİR.

KORONA KONUSUNDA GEREKEN HASSASİYETİ GÖSTEREN HASTALARIMIZIN AFFINA SIĞINIR, TEZ ZAMANDA ŞİFALAR DİLERİM.

DR.MUSTAFA AKANSOY

GÖĞÜS HASTALIKLARI KLİNİK ŞEFİ

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 00:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan meric
Orhan meric - 3 hafta Önce

Öncelikle sağlık çalışanlarına minnetle Allahtan sabir ve kolaylıklar dilerim...doktorumuza katılmamak elde deyil..basta yerel yönetimlerimiz maalesef yetkilerini tam olarak kullanıp ciddi kontrol yapmıyor halk çoğunluğu duyarsız...dun bir tanıdık ile karşılaştım maskesi yoktu..bana elini uzattı.ben ona yumruk selam işaretiyle cevap verdim.ve benim ile alay etti..bosver yahu bunlar hep tezgah dedi oyun dedi...ben sınırlı olarak hade be sen..Doktorlar profesörler.. oluyor ayıp yapma dedim daha neler..fakat inanmazlar..Allah sonumuzu hayır etsin biz aylardır çocuklarımıza torunlarımıza sarilamiyoruz...durum kritik yerel yönetimler çok ciddi görev yapmalı..

Çok haklısiniz bizler için kendinizi ateşe atarsiniz binlerce tşkler Allah sizi korusun kollasin
Çok haklısiniz bizler için kendinizi ateşe atarsiniz binlerce tşkler Allah sizi korusun kollasin - 3 hafta Önce

Vesile cihan

Öner Cambaz
Öner Cambaz - 3 hafta Önce

Yaşım itibarı ile çok şey yaşadım. Kanser, bypass, ve diğerleri..Dokuzz kes bıçak yedim.Benim doktorlarıma itimatta hiç tereddüt etmeden hemde..Sabırlarına , sevecenliklerine, ,, sıcak yaklaşımlarına hayret ederek..Yapım itibarı ile saçmalıklara hiç tahammül etmeden, kullanılmaya, enayi yerine konmayı hiç kabullenmeden, kestirip atarak...Ve de bu pandemi döneminde özellikle sağlıkçılarımıza, bilhassa doktorlarımıza reva görülen vurdum duymazlık kabul edilebilir değildir.. Hele hele eğlence uğruna bir diğerini riske sokmak, onun ölümüne sebep olmak değil mi. Peki hazmedermiydiniz bu durumu, yoksa tepkiniz icabında ölümcül olmazmıydı ! !Kendimi fedakar doktorların, sağlıkçıların yerine koyuyorum da, bu tip vurdum duymazları deyil tedavi etmek, elimin tersiyle uçurumdan atardım...Umarım, tahammül sınırlarındaki doktorlarımızın isyanını kaale alır, kendi tedbirlerimizi aldığımız gibi, böylesine hayasız davranışlara da gereken müdahaleyi yaparız..

Mustafa Kitaplı
Mustafa Kitaplı - 3 hafta Önce

Dilinize sağlık doktorum

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18