DP 4'lü dedi!...

DP 4'lü dedi!...
Demokrat Parti’nin Genişletilmiş Parti Meclisi toplantısı sona erdi.

Toplantıda yapılan oylama sonucu Demokrat Parti delegeleri 4’lü koalisyondan yana oy kullandı. Oylamada 15’e karşı 67 oyla 4’lü koalisyon kararı çıktı… Toplantı sonunda bir açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş “Dün itibariyle bir taraftan da önerileri almış durumdaydık. PM, seçenekleri değerlendirerek bir sonuca varmış oldu.

Bu akşam gerçekten hem ülkemiz hem halkımız için çok önemli bir karar alındı. Bu kararı alırken bu ülkede siyasal kutuplaşmadan değil toplumsal birlik ve beraberlikten yana taraf olduk.

Ayrımcılıktan yana değil herkes için daha iyi bir ülke yaratabilmekten yana taraf olduk. Önümüzdeki seçenekleri değerlendirdiğimizde bir tarafta bize vaat edilen mevki, daha fazla bakanlık ve imkan vardı. Ama partimiz bunu seçmedi. DP, özgürlükçü, eşitlikçi ve demokratik duruşunu, bu devletin itibarının yeniden yükseltilmesini, halkın geleceğini ve refahını seçti. Daha fazla özgürlük ve insan hakları için çalışmaya devam edeceğiz. 4 partili koalisyonun ülkemize ve halkımıza hayırlı olmasını dileriz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3