“Döviz Artışının, Uçak Bilet Fiyatlarına Nasıl Yansıyacağını Düşünmekteyim”

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, “Turizm alanında yaşadığımız en büyük sıkıntı çevre kirliliği” diyerek, ülkeye gelen turistlerle yaptıkları anket sonuçlarına göre, en büyük sorunun 'çevre kirliliği' olduğunu ifade etti.

“Döviz Artışının, Uçak Bilet Fiyatlarına Nasıl Yansıyacağını Düşünmekteyim”
banner23

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülke turizmindeki son duruma ilişkin Kıbrıs Postası’na değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak ülkeye yapılan seferlerden söz eden Bakan Ataoğlu, ek seferlerle uçak bilet fiyatlarının düşürülmesi alanındaki çalışmaların sürdüğünü fakat dövizin yükselmesi ile Türk Hava Yolları’nın bu konuda endişeli olduğunu söyledi.

“Anadolu Jet’in devreye girmesi ile uçak bileti fiyatlarında nisan ayından itibaren değişiklik olacağından bahsettik” diyen Ataoğlu, “Biz sürekli olarak bu açıklamayı yapıyorduk. Fakat bir gün Türk Hava Yolları yetkilisi beni arayarak ‘uçak bilet fiyatlarının 300-400 TL düşeceğini de açıklayın sayın bakanım’ deyince, ben de sadece THY’nin yapmış olduğu çalışmaları ve bana aktarmış oldukları bilgiyi kamuoyu ile paylaştım” şeklinde konuştu. 

“DÖVİZ ARTIŞININ, UÇAK BİLET FİYATLARINA NASIL YANSIYACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM”

Geçtiğimiz günlerde THY yetkilisiyle tekrardan telefon görüşmesi yaptıklarını belirten Ataoğlu, “Açıkçası bu günler içerisinde dövizin bu denli artması, uçak bilet fiyatlarına nasıl yansıyacağını düşünmekteydim. Dün gerçekleşen görüşmemizde,  THY yetkilisi de bizimle aynı endişeyi taşıyordu. Dövizin yükselmesi turizm açısından olumlu sonuç verse de diğer alanlarda yaşanan gerilemeler nedeniyle gönlümüz, bu şekilde yükselişte olmamasındadır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18