Doğuş Derya'dan EL-SEN'in grevine destek!

Doğuş Derya'dan EL-SEN'in grevine destek!
banner23

CTP Milletvekili Doğuş Derya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Başbakan ve Enerji bakanı yine gezmede olduğu için burada kalan bakan arkadaşların soruna çözüm üretmelerini dileriz. Toplum faydasına olacak her türlü çabaya da destek vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Derya'nın açıklaması şöyle: 

ELSEN'in verdiği mücadele çok yakın bir zamanda ortaya çıkacak enerji ihtiyacının giderilmesi ve toplumun mağdur olmaması için gerekli santral yatırımlarının yapılması içindir.
1) Bu yatırım için ihaleye çıkma kararı UBP-DP hükümeti döneminde verilmişti
2) Bakan Taçoy, Eylül ayında ihaleye çıkma sözü vermiş ancak taahhüdüne rağmen bunu yapmamıştır
3) ELSEN bugün grev yapıyorsa KIBTEK'in kurum olarak kurtarılması, kötürüm hale gelmemesi ve özelleştirme adı altında birilerine peşkeş çekilmemesi içindir
4) Hükümetin bu konudaki tavrı muğlak olmanın ötesinde ikirciklidir. Başbakan ve Enerji bakanı yine gezmede olduğu için burada kalan bakan arkadaşların soruna çözüm üretmelerini dileriz. Toplum faydasına olacak her türlü çabaya da destek vereceğiz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 1 yıl Önce

Bence özelleştirilsin daha kaliteli hizmet alacağımız kesim kurum çalışanlarına bakarsak adam tarlasından bahçesinden çıkıp işe gelmiş saç sakal bir arada nasıl saygınlıktır kendine saygın yok ki şine olsun.

Kemal
Kemal - 1 yıl Önce

Bozacının şahidi şıracı. İkiside aynı kafaya sahip ikiside ülke düşmanı halk düşmanı.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18