Doğrular er ya da geç ortaya çıkar!

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İstanbul Havalimanı’nın açılışı sırasında yapılan duaya katılıp katılmadığı ülkede bazı kesimler tarafından kamuoyunda ön plana çıkarıldı. Akıncı’nın dua edildiği sırada ellerini açmadığını iddia eden bir kesim bunu dik duruş olarak simgeledi manşetlerine taşıdı

Doğrular er ya da geç ortaya çıkar!
banner23

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın İstanbul Havalimanı’nın açılışı sırasında yapılan duaya katılıp katılmadığı ülkede bazı kesimler tarafından kamuoyunda ön plana çıkarıldı. Akıncı’nın dua edildiği sırada ellerini açmadığını iddia eden bir kesim bunu dik duruş olarak simgeledi manşetlerine taşıdı. Ülkede bazı kesimler tarafından bu hareket alkışlandı bazıları tarafından yadırgandı. Kıbrıs Türk toplumunun dini düşüncelerini yansıtan budur diyerek paylaşım yapanların yanı sıra ellerini açıp duaya katılması gerekirdi diyenlerde azımsanmayacak sayıdaydı. Tam da bu tartışmaların alevlendiği sırada Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın ellerini açarak duaya katıldığı fotoğraf basın yayın organlarına düştü. Bu fotoğrafın ardından sosyal medyadan da tepkiler gelmeye başladı.

Sosyal medyada yapılan yorumların bazıları şöyle;

“Foyaları ortaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek” 

“E şimdi de diyecekler eller arşa tam açılmadı diyecekler”

“Sayın Akıncı diyor mu acaba ne döneme denk geldim de ağrımayan başımı ağrıtıp Cumhurbaşkanı oldum”

“Hah işte fotoğraf bu dünkü yorumumda tam da bunu söyledim. Bravo”

“Dua etmenin ne sağla ne solla ne de Kıbrıslı Türkiyelilikle alakası yok ama bunu da kullananlara ne denir artık bilemiyorum”

“Elini açmazsa Kıbrıslı açarsa Türkiyeli mi olunuyormuş! Yazık böylesi bir düşünceye duanın dili dini ırkı olmaz !”

“Birilerine göre açıda bir orantısızlık var galiba”

“Dua yaparken ellerin duruşu bir fizik kuralına mı bağlanmış somut bir ayet mi var somut dini bir kural mı var velev ki dua yapılırken elleri açık değil bundan nasıl bir çıkarım yapacağız”

“Bunlara Türkiye düşmanlığı yapmaları talimatını verenlerin olması kuvvetle muhtemel”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18