Doğa Parkı Ölen Eşekle İlgili Açıklama Yaptı

Dün akşamdan itibaren pazar günü çekildiği belirtilen bir eşek fotoğrafı ile eşeğin zehirlenerek öldürüldüğü haberi paylaşılmış ve viral olarak yayılmıştır.

Doğa Parkı Ölen Eşekle İlgili Açıklama Yaptı
banner23

Bugün Veteriner Dairesi Veteriner Hekimi, Çevre Koruma Dairesi yetkilileri ve Polis eşliğinde yerinde yapılan incelemede hayvanın vurularak öldürüldüğü, yaranın içinden çıkan tüfek saçmaları ile belirlenmiş, hayvanın ölümünün üzerinden zaman geçtiği için ileri tetkik ya da necropsiye gerek duyulmadan gömülmesine karar verilmiştir. Polis soruşturması devam etmektedir.

Eğer doğada herhangi bir yaralı, hasta ya da yardıma muhtaç doğa hayvanı gördüğünüzde lütfen vakit kaybetmeden 1190 Yaban Hayat Destek Hatti'nı arayınız.

Eğer doğaya zehir atıldığından şüpheleniyorsanız lütfen derhal Polis'i, Çevre Koruma Dairesini (123 Çevre İhbar Hattı), Veteriner Dairesini ve 1190 Yaban Hayat Destek Hattını arayınız.

Hayvanın gerçek ölüm sebebinin belirlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu hayvanın canice vurularak öldürülmesi ile ilgili bilgi sahibi kişilerin Karpaz Polisine bilgi vermeleri önemle rica olunur.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18