Dipkarpazlı velilerin öğretmen endişesi

banner32

Dipkarpazlı velilerin öğretmen endişesi
banner23

Dipkarpaz Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Dursun Çebi, okuldaki birçok öğretmenin nakil aldığını belirterek velilerin yeni öğretim yılının sorunlu açılmasından endişe duyduğunu söyledi.

Dursun Çebi, eski Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit ile birlikte çok uğraştıklarını ve okulun öğretmen eksikliğini zar zor giderdiklerini belirterek, aynı sorunlarla yeniden uğraşmak istemediklerini ifade etti.

Çebi, edindiği bilgilere dayanarak okuldaki birçok öğretmenin nakillerini başka yerlere aldırdığını söyleyerek,  “Hatta Dipkarpazlı öğretmen bile naklini Yenierenköy’e aldırdı” dedi.

Girne’den gelen bir öğretmenin nakil istemesinin normal olduğunu dile getiren Çebi, Dipkarpazlı öğretmenin de nakil istemesine anlam veremediklerini belirtti.

Dursun Çebi, eğitim bakanın bölgeli olduğunu ve bölgenin sorunlarını bildiğini hatırlatarak, Bakanla görüşmek için randevu talep ettiklerini ancak henüz geri dönüş alamadıklarını söyledi.

Çebi, çocukların eşit eğitim hakkı için öğretmen eksikliği olmadan bir eğitim yılı geçirmek istediklerini sözlerine ekledi.

kaynak. kıbrıs haberci

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18