Dimağ Çağıner'den sitem dolu sözler

Dimağ Çağıner'den sitem dolu sözler
banner23

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner, sosyal medya hesabından sitem dolu bir açıklama yaptı. İngiltere’deki öğrencilerin ülkeye getirilmesi için büyük bir çaba harcandığına dikkat çeken Çağıner, öğrencilerin ülkeye gelebilmek için uçak biletine fahiş fiyatlar ödedikleriyle ilgili iddialara yanıt verdi.

Dimağ Çağıner’in açıklaması şu şekilde:

“Şimdi bir gencimiz çıktı fahiş fiyat ile geldik diyor. Aileler evlatları gelsin diye bu uçağa servet vermeye hazırdı. Yalan ise biri yalan desin. Zaten konu para falan da değildi konu izinlerdi.
Devlet ülkesine geri dönecek birinin parasını ödemez. Devlet o imkânı sağlar sadece. Örnek mi; Almanlar. Gelin alın dedik almadılar gönderelim dedik istemediler. Ama bu devlet bu çocuklar gelsin diye benim bildiğim 20 ye yakın bürokratını 4 gün geceli gündüzlü çalıştırdı ama ne çalışma. Ben hayatımda bu kadar motive insanlar görmedim. Türkiye en üst mertebede arandı yardım istendi yazısı bende var. Türkiye ‘şereftir yardım etmek’ dedi.
Başbakan, Başbakan Yardımcısı, diğer Bakanlar ve TC İngiltere Büyükelçisi tek tek ilgilendi. 10 kişilik ekip 24 saat uyumadı. KTSO, KTTO ve Müteahhitler Birliği Başkanları her an yanımızda destek oldu. Ülke seferber oldu.

Gelelim fahiş fiyata; uçak Antalya’dan boş halde Londra’ya uçtu gençlerimizi aldı. Ercan’a geldi, boş gitti, yine aldı ve geldi. Kısaca işi bilen bilir, bilmeyen bilmez. Boş bacak sayısı nedeni ile kişi başı maliyet yüksek çıkıyor. Biz de Ulaştırma Bakanımız ve Eğitim Bakanımız ile konuştuk. Kişi başı 350 sterlin gibi bir ortalama rakam verdik. Neden mi? çünkü o saatlerde kaç öğrenci olacak belli değildi. Sayı yükselirse ve fazla para toplanırsa geri iade zor olacağından bağış yapacağım diye onlara bilgi verdim. Hesaplar çıkıyor, yarın belli olur. Gereğini ben yapacağım. Bu arada 30 küsura yakın gencimizi de para almadan uçurduk. Sonra öderler ödemezler helal olsun. Bir hatamız olduysa özür dilerim. Ama arayıp teşekkür eden o annelerin tek tek ellerini öperim. Sevgiyle kalın evde kalın.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri Akkuş
Nuri Akkuş - 2 hafta Önce

Ne mutlu türküm diyene bir kaç şerefsizin sözüne bakmayın yola devam

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18