Denktaş sanayicilerle görüştü

banner32

Denktaş sanayicilerle görüştü
banner37
banner23
Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Candan Avunduk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) ve Ahmet Ulubay başkanlığında Makine Mühendisleri Odası (MMO) heyetleriyle bir araya geldi.

Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk ve yönetimi, AR-GE ve Teknopark Yasaları, borç alacak verecek ilişkileri, ihracatta KDV alacağı, sanayide kullanılan iş makinelerinde KDV oranları, yatırım muafiyetleri, KTSO Yasası konularını gündeme getirdi.

 

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Teknopark ve AR-GE yasalarının ivedilikle geçirileceğini, bu yasaların gereğinin Vergi Yasası’nda da yer alacağını belirtti.

Makine Mühendisleri Odası

Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Ulubay da, mesleğin işletme ve toplum açısından önemine işaret ederek, “Ülkemizde insanımızın hayatına dokunan bir meslek icra ediyoruz” diye konuştu.

Ülkede Makine Mühendisi ihtiyacının arttığına dikkati çeken Ulubay, her geçen gün taleplere yetersiz kalındığını, bu konuda lise ve üniversitelerde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Ulubay, oda olarak, ülkeye gelen cihazların kontrolünü sağlayacak bir laboratuar inşası çalışmalarının da sürdüğünü kaydederek, bu konuda Bakan Denktaş’a bilgi aktardı.

Oda yönetimi ayrıca, binaların yangından korunması yönetmeliği taslağının son aşamaya geldiğini belirterek, yasalaşması için hükümetin desteğini istedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 10:03
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18