Denktaş iddiaları yanıtladı

Denktaş iddiaları yanıtladı
banner23

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı’nı görevden aldığını, bunu anlayışla karşılayan komisyon başkanının, bir gün sonra göreve geri geldiğini belirten Serdar Denktaş, “Perde gerisinde birilerinin kriz yönettiğini” söyledi.

Başbakan Tufan Erhürman’ın kendisine “görevi devret” dediği gün Maliye Bakanlığı’nı bırakmaya hazır olduğunu söyleyen Serdar Denktaş, “Meyve veren ağaç taşlanır. Birileri bana saldırmaya devam etsin. Ben de görevde olduğum sürece iftiralara direnmeye devam edeceğim” dedi.

İcraatı geciktiren unsurlar olduğunu ve bu nedenle Merkezi İhale Komisyonu’nda değişim gerektiğini söyleyen Denktaş, “Kamunun ihaleye koyacağı mülklerin ihale yasasından çıkarılmaya çalışılması diye bir şey yok. Devlet Emlak Malzeme Dairesi Yasası’nda bu hak zaten vardır. Benden önceki bakanlar da bu yetkiyi kullanmıştır” ifadesini kullandı.

Rauf Raif Denktaş Üniversitesi’nin kurulduğunu ve çalışmaya devam ettiğini söyleyen Denktaş, “Başınız göğe vursa, bu üniversiteyi yaşatacağız” dedi.

Ersin Tatar ise, “Kimsenin Rauf Raif Denktaş Üniversitesi’ne karşı çıktığı yoktur” itirazında bulundu.

Serdar Denktaş, saldırıların organize olduğunu belirterek, “Devlet her yatırımcıya ne öngörüyorsa, Rauf Raif Denktaş Üniversitesi için de aynısını öngörüyor. Oteller, diğer üniversiteler de bu haktan faydalanıyor” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozlem
ozlem - 1 yıl Önce

bu nasil aile kayinbabasi (duzenbaz salihhh) karisi (kocanci muge) (ruh hastasi) oglu tosuncuk rauf (killi mustafa)kayinco 58 boyun kalleci manukilator serdar efendi kadin kiz cocuk peskescisi bu aile kktc devletinin hic bir birimini -kisisini, misafirhanesini dahi kullanamazlar.hayasizlar mal varliklari arastirilsin

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18