Dede cinayeti zanlıları, yeniden mahkemeye çıkarıldı

Dede cinayeti zanlıları, yeniden mahkemeye çıkarıldı
30 Ocak tarihinde Gazimağusa Çanakkale Göleti’nde Nijerya uyruklu Kennedy Taomwabwa Dede’nin cesedinin bulunmasının ardından, polis tarafından başlatılan çok yönlü tahkikat kapsamında adam öldürme, insan kaçırma ve ciddi darp suçlarından tutuklanan 7 cinayet zanlısı, 7 günlük ek tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından bugün yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, hakim huzuruna çıkarıldı.

Yargıç Gökan Asafoğluları huzurunda görüşülen duruşmada Tahkikat Subayı Polis Müfettişi Erkan Yahat gelinen aşamada tahkikatla ilgili mahkemeye şahadet verdi.

Zanlıların tutuklu bulundukları süre içerisinde yürütülen tahkikatı özetleyen Yahat, zanlılar arasında olay sonrası yaşanan telefon konuşmaları olduğunu ve bu konuşmaların 38 tanesinin olayla ilişkisi olduğunu anlattı.
Ses kayıtlarında ayrıştırma yapılarak, hangi sesin hangi zanlıya ait olduğunun tespit edileceği ve Türkiye’den gelecek DNA raporlarının beklendiğini aktaran Yahat, mahkemeden tahkikat maksatlı zanlıların 7’şer gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı avukatlarının Tahkikat Subayı Erkan Yahat’a yönelttiği soruların ardından, huzurunda verilen bilgileri değerlendiren yargıç, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlılar; Nidai Şanlı, Ozan Körkurt, Onur Körkurt, Zekeriya Kurucu, Aydan Sel, B.Ç. ve S. D’nin 7’şer gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18