banner38

"Davamız için aday olmaya hazırım"

banner32

Meclis Başkan Yardımcısı Ubp Milletvekili Zorlu Töre, Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan Didem Gürses’in sunduğu Sözün Özü Programına katılarak gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olması konusunda kamuoyundan beklentilerin olduğunu açıklayan Töre, UBP yetkili kurullarının günü geldiğinde görevi kendisine vermesi halinde önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. 

"Davamız için aday olmaya hazırım"
banner37
banner23

Meclis Başkan Yardımcısı Ubp Milletvekili Zorlu Töre, Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan Didem Gürses’in sunduğu Sözün Özü Programına katılarak gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleri için aday olması konusunda kamuoyundan beklentilerin olduğunu açıklayan Töre, UBP yetkili kurullarının günü geldiğinde görevi kendisine vermesi halinde önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladı. 

“Serdar Denktaş’ın UBP’nin  Cumhurbaşkanı adayı olması UBP’nin kırmızı kartıdır” 

Töre, siyasi kulislerde ve kamuoyunda konuşulan önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  UBP-DP’nin birleşerek Serdar Denktaş’ın aday olarak gösterebileceği ihtimalleri üzerine açıklama yaparak, hükümeti kurma çalışmaları esnasında 10 ay kadar önce DP’nin Parti Meclisinde UBP ile hükümet kurma olasılığına kırmızı kart gösterdiğini ve dörtlü koalisyona yöneldiğini, dolayısıyla Sn Serdar Denktaş’ın UBP’nin  Cumhurbaşkanı adayı olması ve UBP ile koalisyon kurması UBP için kırmızı karttır ifadelerini kullandı. 

UBP’nin %40’ın üzerinde oy potansiyeline ve 21 Milletvekiline sahip olduğunu belirten Töre, UBP’nin Cumhurbaşkanı adayı çıkarabileceğini, DP’nin işaret edeceği bir Cumhurbaşkanı adayı göstermeyeceklerini,bunun UBP’ye hakaret olacağını  vurguladı. 

Milli dava için aday olmay hazırım 

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması yönünde gelen soruları yanıtlayan Töre şu ifadeleri kullandı.

“Milli davayı kendime rehber ettim, ulusal mücadeleyi her zaman savundum. Kamuoyundan da Cumhurbaşkanı adayı olmam yönünde gelen telkinler var.Türkiye’yi Anavatan bilen ulusal düşüncede olan insanların beklentileri var. Böyle bir isteği hiç kimsenin reddetmesi olmaz. Devletin başı olmak, Anavatan 

Türkiye ile ilişkileri daha sağlama almak. Kıbrıs Türk Halkının ulusal mücadelesini sağlam temellere çekmek. Türkiye’nin garantisini sulandırmaya kalkmamak gerekiyor. Türkiye tek taraflı müdahale etmese de olur gibi bir düşünceye girmemek gerekir. Elbettebu görev bana verilirse içimden Cumhurbaşkanı olmak geçiyor . 

Bu konu günü geldiğinde UBP yetkili kurullarında tartışılacaktır. 2019 Nisan ayından sonra bu sürece 1 yıl kadar bir süre kalacak dolayısıyla Nisan ayından sonra bu konular sürekli gündeme gelecektir. Şu anda birçok isim akıllara geliyor. UBP’nin ulusal davamıza olan sadakatini biliyorum benimde bu konuya olan sadakatim herkes tarafından biliniyor. 

 “Cumhuriyeti yaşatacak bir Cumhur lazım” 

Günü geldiğinde elbette böyle bir istek olursa , milli dava, milli meselemiz için aday olmaya hazırım. Milli hak ve menfaatlerimizin nasıl korunacağı çok önemli. Türkiye benim Anavatanım değil diyenlerle, iyi ki Türkiye Anavatanımdır diyenler arasında çok fark vardır. Dolayısı ile Cumhuriyeti yaşatacak bir cumhur lazımdır. Bunun zamanı artık gelmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Kırmızı
Hüseyin Kırmızı - 3 yıl Önce

Sayın Zorlu Töre’yi destekliyorum. Sadece dileğim sağ kanattan tek aday çıkarılması ve birleşen solun oyununa gelinmemesi en büyük temennimdir. Geçwn cb seçimlerinde maalesef korktuğumuz oldu ve birleşen solun adayı kazandı. Şimdi onun sancısını çekiyoruz.

Yusuf Tosun
Yusuf Tosun - 3 yıl Önce

Sayın Başkanım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için büyük fedakârlıklar Yapıyorsunuz Allah sizden razı olsun Kıbrıs sizin gibi değerli Vatansever insanlar olduğu sürece daima güzel ortamlar yaşanacağını Eminem Banaz açık olsun kilit Küresi Bozkurt Başkanım Allah'a emanet olunuz

Mustafa budak
Mustafa budak - 3 yıl Önce

Evet dogru bir karar vatan icin bence bu goreve laikiyle hak edecek bir cumhurbaskani. Dir sayin tore bence bu gorevi cok ustun barariyla yapacaktir guvenim tamdi sayin toreye Allah mahcup etmesin yolu acik olsun sAllah saygilarimla

Ahmet Köroğlu.
Ahmet Köroğlu. - 3 yıl Önce

Sayın Zorlu Töre'nin kazanması için bir nefer gibi çalışırım.
Nede mi?
Bu gün Kıbrıs Türk'ü 9'a sıfır mağlup durumdadır. Zorlu Töre'nin başkanlığında BM'de yapılacak ilk toplantıda Türkler Rum'a karşı bir sıfır öne geçecek.

Ibrahim Acarbaş
Ibrahim Acarbaş - 3 yıl Önce

Yakışır Resimize

Mehmet besler
Mehmet besler - 3 yıl Önce

Allah zorlu toreye guc derman versin, Rumun bu negatif durusuna dur deyecek tek onsandir Zorlu Tore

Taner fahri mehmet ÇOPURDUR
Taner fahri mehmet ÇOPURDUR - 3 yıl Önce

Sn Zorlu Töre, KKTC Yİ seven Anavatana bağlı ve kendini. Kıbrıslı Türk hisseden her KKTC Vatandaşının adayıdır, , sn Zorlu Töre başkanımız için 64 yaşında olmama rağmen kapı kapı dolaşıp oy isterim..
CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ ZORLU TÖREDİR.

Eamazan bingöl
Eamazan bingöl - 3 yıl Önce

Bu düşüncenzi gönülde destekliyorum sayın başkanım. Kıprıs türk toplumu mili duygularına sıkı sıkıya bağlı olduğunu. Gönülde inanıyorum. Size Cumhurbaşkanlığı görevini seve seve vereceklerine inancım tamdır. Sizin adaylığınızı. Memnuniyetle karşılayacaktır. Bende şimdide hayırlı olsun diyorum. Yalınız daha uzun zaman var fazla dallandırmada yürütürseniz iyi olur başkanım. Sizi yıpratma yoluna giderler. Biliyorsunuz politika böyle. C. Başkanlığı seçimine ne kadar yolun ve şansın açık olsun.


SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3