DAÜ Senatosu: “Mezuniyet durumundakiler hariç tüm dersler 'online' yapılacak”

DAÜ Senatosu: “Mezuniyet durumundakiler hariç tüm dersler 'online' yapılacak”
banner23

DAÜ Senatosu, Bahar Dönemindeki eğitim için kararını verdi. Buna göre; sadece mezuniyet durumundaki öğrencilerin uygulamalı dersleri yüz yüze yapılacak. Geriye kalan tüm dersler ise online (çevrim içi) olarak devam edecek...
A+
2020-2021 Bahar Dönemi’nde uygulama gerektiren programlarda mezuniyet durumunda olan öğrenciler için uygulamaların yüz yüze yapılmasına karar verildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Senatosu, bugün gerçekleştirilen toplantı sonucunda, 2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi ile ilgili eğitim ve öğretim yöntemi konularında kararlar aldı.

“MEZUNİYET DURUMUNDAKİ ÖĞRENCİLER İÇİN UYGULAMALI DERSLER YÜZ YÜZE YAPILACAK”

Bakanlar Kurulu ve Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Kurulu tarafından alınan kararlara uygun olarak üretilen DAÜ Bahar Dönemi kararları kapsamında; mezuniyet durumunda olan öğrenciler için uygulama gerektiren derslerin uygulamalarının yüz yüze yapılmasına karar verildi.

Bu kapsamda; fakülte ve okullar tarafından, Rektörlük onayı alınarak, ilgili programlarda öğrenim gören öğrencilerin kampüse gelebilmelerine olanak sağlamak ve karantina ile aşılama süreçlerinin de dikkate alınarak, yüz yüze uygulamaların 1 Nisan 2021 tarihinden sonra olacak şekilde planlanması kararlaştırıldı.

Ayrıca, kampüs içerisindeki yüz yüze eğitimlerde azami dikkat gösterilerek ve sıkı tedbirler alınarak, küçük gruplar halinde gerçekleştirileceği kaydedildi.

DAÜ’den yapılan açıklama şöyle devam etti:

“Ulaşımın sağlanamadığı ülkelerdeki mezuniyet durumundaki öğrenciler için ise, fakülteler ve okullar dijital destekli eğitim vermek için gerekli planlamaları yapacaktır.

DAÜ Senatosu tarafından alınan kararlar doğrultusunda; mezuniyet aşamasındaki uygulama gerektiren derslerin teorik kısımları da dahil olmak üzere, üniversite genelindeki diğer dersler, 2021 Bahar Dönemi’nde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Fakülteler ve okullar tarafından gerekli görüldüğü hallerde ise; Rektörlük onayı alınarak, azami dikkat ve sıkı tedbirler kapsamında küçük gruplar halinde yüz yüze eğitim yapılabilecektir.”

DAÜ Senatosu’nun pandemi ile ilgili gelişen şartlara göre ara sınavlar sonrasında uygulanacak eğitim ve öğretim yöntemine yönelik yeni değerlendirmeler yapabileceği bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, yurtdışından üniversiteye gelecek öğrencilerin karantina ve PCR testi masraflarının devlet tarafından karşılanacağı da vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18