banner38

Dar gelirliye kötü haber: 50 kuruş zam geliyor

banner32

Dar gelirliye kötü haber: 50 kuruş zam geliyor
banner37
banner23

Fırıncılar Birliği Başkanı Ömer Çıralı ekmeğe 50 kuruş zam geleceğini açıkladı. Ekmek temel tüketim maddesidir diyen Çıralı, “biz uzun yıllardır bu mücadeleyi vermemize rağmen hükümetler önem göstermedi ve bu sorun çözülmedi. Şimdi de ekmeğe 50 kuruş zam gelecek” dedi.

EKMEK ZAMMI KAÇINILMAZ
Çıralı, geçen yıl Mart ayında pandemi başladığında bir torba un 110 TL iken şu an da aynı un 220 TL’dir. Burada un konusunda bir rekabet oluşmadı. Buğdayı adaya getiren iki tüccardır. Bu tüccarlardan birinin de un değirmeni vardır.Bu zaten rekabet kurallarına da uygun değildir. Doların yükselmemesine rağmen bize söylenen hafta sonu un fiyatlarına % 20 oranında zam yapılacağıdır. Ekmekte yakıt, maya, işçi giderleri, ambalaj giderleri vardır. Bunun bir çoğu da dövize endekslidir. İstemezsek de zam kaçınılmazdır” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 1 ay Önce

Sayın çıralı siz yıllardır yerli üretim un kullanmıyorsunuz askeri ihale altında aldığınıZ ucuz Türkiye unu ile üretim yapıyorsunuz neden halen burdaki un üretimi yapan fabrikaları suçluyorsunuz siz burdan almıyorsunuz ki unu halkı yanlış bilgilendirmekten bıkıp usanmadınız mı

Osman tekdas
Osman tekdas - 1 ay Önce

Bence Çıralı haklı Türkiye'de bile bir ün torbası 180 TL çıkan ekmek giderleri karşılamıyor
Ben kendimde firinciyim

banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18