Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'dan flaş Doğu Akdeniz açıklaması

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı: Doğu Akdeniz'e son zamanlarda yaşanan gerginlikler hiç birimizin arzu ettiği bir durum değil. Bu zenginlikler hepimize ait. Eğer bu, bu şekilde yapılırsa 'KKTC ve Türkiye’ye aynı şekilde davranmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz' dedik. Ve şu anda bunun gerekleri yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'dan flaş Doğu Akdeniz açıklaması
banner23

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı: 'e son zamanlarda yaşanan gerginlikler hiç birimizin arzu ettiği bir durum değil. Bu zenginlikler hepimize ait. Eğer bu, bu şekilde yapılırsa 'KKTC ve 'ye aynı şekilde davranmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz' dedik. Ve şu anda bunun gerekleri yapılıyor.

 Akıncı: Doğu  bir barış gölü, bir barış havzası haline gelebilir. Buradan herkes yararlanır. Biz gerginlik siyaseti, çatışma siyaseti istemiyoruz. Barış istiyoruz, uzlaşma istiyoruz. Eğer yardımlaşma konusunda en ufak bir ipucu görürsek biz bu eli tutmaya hazırız." dedi.

.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 14:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa denizgezen.
Mustafa denizgezen. - 2 yıl Önce

Rumlar bizim korktugumuzu. Yanlarına. Avrupa. Birliyinide alıp bizi. Yeneceklerini sanıyorlar ayrıca. Burası helen topragı deyıp gazı petrolde kendileri sanıyorlar soylediklerine kendilerinde inanmaz amma popazları memnun eden konuşma yapıyorlar akıncenında barış barış dedik sonra bunaldılar sayın cumhur başkanımıza ben bir mucahit olarak güveniyorum onu cok iyi tanıdığımı biliyorum hadı cumhur başkanım bunaltmaya devam rumlar masadan kacmamızı bekliyor oyle bir şey olmayınca bunaldılar. Ey anastayadis gasetdikleriniz yeter gelge etme bu arada bunca zaman bizleri perişan edip yoketdiniz. Tazminatları unut

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18