“Çocuğum Dayak Yerken Öğretmenler İzlemiş”

Öğretmenin çocuğuna şiddet uyguladığı için 3 öğrencisini dövdüğü iddia edildi

“Çocuğum  Dayak Yerken  Öğretmenler  İzlemiş”
banner23

Demokrasi Ortaokulu’nda mezuniyet töreni öncesinde tatsız bir olay yaşandı. İddiaya göre okulda görevli bir öğretmen, 7 yaşındaki oğluna şiddet uyguladıkları gerekçesiyle 3 öğrencisini döverek zarar verdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan mağdur öğrencinin babası Tuncay Karataş, adı geçen öğretmenden şikayetçi olduklarını ve darp raporu aldıklarını belirtti. Demokrasi Ortaokul Müdiresi Emine Garanti de, “çocuğun babası ile nezaket kuralları çerçevesinde bir görüşme yaptık. Babasını öğrencimiz ile birlikte okula davet ettim, tamam dedi. Ancak birkaç saat sonra okula ablası geldi. Ablasının yanında öğrencimiz, bir kadın ve iki delikanlı vardı. Okulu basar gibi büyük bir grup ile gelerek söz dalaşında bulundular bende onlardan şikayetçiyim” dedi.

“Çocuğum Dayak Yerken Diğer Öğretmenler İzlemiş”

Baba Tuncay Karataş, “olay mezuniyet töreni öncesinde gelişmiş. Bizim çocuklar oynarken olayda adı geçen öğretmen hanımıyla birlikte okula gelmiş. 7 yaşındaki çocuklarını da orada oynaması için okula getirmişler. Bizim çocuklar da şaka ile bunun babası bize kötü davranıyor, bizde bunu dövelim mi demişler. Sonrasın da 7 yaşındaki çocuğu oynatıyorlar her hangi bir darp ya da müdahale yok. Ondan sonra çocuğun 10 yaşındaki abisi geliyor. Abisini görünce çocuk ağlamaya başlıyor. Abisi bunu alıp öğretmen olan babasının yanına götürüyor. Babası tabi çocuğunun ağladığını görüyor. Sonrasında odaya gelip küfür ediyor, önce diğer iki çocuğa sonra da bizim oğlana tekme tokat girişiyor. Boğazını sıkıp duvara vuruyor. Hanımı ve başka bir öğretmen olayı görüp müdahale etmiyor” diye konuştu.

“Yavuz Hırsız Ev Sahibini Bastırır”

“Yavuz hırsız ev sahibini bastırır hesabı Okul Müdiresi Emine Garanti beni telefonla aradı” diyen baba Karataş, oğlunuz öğretmen çocuğuna fiziki şiddet uygulamış travma geçirmiş dedi. Dayak olayını kapatmam için bana bunu söyledi. Bende hoca hanım benim oğlum 14 yaşında, 7 yaşındaki bir çocuğa fiziki şiddet uygulayacağını düşünmüyorum, yaşıtı olsa olabilir dedim. Müdire hanımda bende tahmin etmiyorum dedi. Bu işte bir iş var diye bende bizim oğlanı aradım. İlk başta şiddet olayını söylemedi. Daha sonra ablasına söylemiş. Okula gitmişler orada 2-3 tane öğretmen benim çocuğa da yapsa bende döverim öldürürüm gibi laubali hareketlerde bulunmuşlar. Bizim çocuğun hastaneden darp raporu var, polise şikayet ettim. Milli Eğitim Bakanlığı’na da şikayette bulunacağım” ifadelerini kullandı.

“Okulda Hakaret Yaşanmadı”

Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne konuşan öğrencinin ablası Meryem Karataş da, “kendisinin oraya bir aile dostu ve iki diğer kardeşi ile gittiğini, orada her hangi bir hakaretin yaşanmadığını, bu olaylara Okul Müdiresi Emine Garanti’nin de hiçbir şekilde müdahale etmediğini ve oraya gittiğimizde bize bugün işim var git sonra gel dediğini” belirtti.

“Bende Onlardan Şikayetçiyim”

Demokrasi Ortaokul Müdiresi Emine Garanti, “çocuğun babası ile nezaket kuralları çerçevesinde bir görüşme yaptık. Babasını öğrencimiz ile birlikte okula davet ettim, tamam dedi. Ancak birkaç saat sonra okula ablası geldi. Ablasının yanında öğrencimiz, bir kadın ve iki delikanlı vardı. Okulu basar gibi büyük bir grup ile gelerek söz dalaşında bulundular. İnanılmaz bir öfke ile bize bağırıp çağırdılar, o an okul saatleri içerisinde değildi ben yalnız da olabilirdim. Benim onlara randevu verdiğim saat değildi, bu şekilde geldiler ağızlarına geleni söyleyip bağırıp çağırıp gittiler. Bende bu durumdan dolayı şikayetçiyim ve rahatsızım. Okul idaresinin linç edilir gibi bu duruma düşürülmesinden dolayı kendilerini kınıyorum” dedi.

“Çocuğu Ailesi Perişan Vaziyette Bulmuş”

Müdire Garanti, “öğretmenimiz 7 yaşındaki çocuğunu okula bırakarak AKM’ye geçti, akşamında bizim mezuniyet törenimiz vardı, onlara yardım etmek için. Anne ve baba ikisi de öğretmendir bizim okulda. İki çocuğuyla geldi. Küçüğü okulda oynamak için bıraktılar onu AKM’ye geçtiler. Geldiklerinde çocuğu perişan bir halde ağlar vaziyette buldular. Adı geçen öğrencinin de içerisinde olduğu grup çocuğa gülüp, eğlenip, masaya çıkarıp dalga geçmişler. Kulağını çekmişler tabi bunu gözümle görmedim. Ama aldığım bilgiler bunlar” diye konuştu.

“Öfkelendiğini Söyledi”

“Öğretmenin fiziki bir müdahalesi olduğunu görmedim” diyen Müdire Garanti, “ismi geçen öğretmen arkadaşımızın 7 yaşındaki çocuğunu öyle gördükten sonra öfkelendiğini” söylediğini belirtti.

“Yaşananları Tasvip Etmiyorum”

Demokrasi Ortaokul Müdiresi Emine Garanti, “okulumuz güzel olaylarla anılsın istiyoruz ancak yaşananlar bizler açısından talihsiz ve üzücü. Bunun olmasını ne öğrencilerimiz ne de öğretmenlerimiz açısından tasvip etmem. Hiçbir insanın ne fiziksel ne de sözel anlamda şiddete uğramasını idare olarak onaylamam mümkün değil” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman karatas
Abdurrahman karatas - 12 ay Önce

Yaziklar olsun boyle ogretim gorevlisine

Abbas goccini
Abbas goccini - 12 ay Önce

Toplum yapisi artik cok degisti.Bize eskiden ogretmen kizdiginda,ailemize soyledigimizde onlar daha fazla kizarlardi..tabiki siddet hos degil..ama bakayim o ogretmen neden boyle tepki gosterdi..aileler cocuklarina sahip ciksa,terbiye verebilse olaylar bu nokta gelmez..ogretmenda kendine hakim olmali..

Ayşe
Ayşe @Abbas goccini - 12 ay Önce

Acaba aynı olay senin çocuğunun yada yakının başından geçse aynı şeyi düşünürmüydün aynı tepkiyi verirmiydin Ne olursa olsun cezası şiddet değil bu zihniyetten bi vazgeçin artık !!

Abdurrahman karatas
Abdurrahman karatas @Abbas goccini - 12 ay Önce

Ben bu insana ogretmen diyemiyorum yapilan sidet sizin cocugunuza yapilsaydi hosnut olurmuydunuz cocuk suc islemis ise ceza verebilir aileye sikayet edebilr hatta kizabilir disiplin kurulu denen bisey var ama sidet asla simdi bu cocuk okula gitmek istemiyor okuldan sogumus birsekilde

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Yazıklar olsun .

Seda şimşek
Seda şimşek - 12 ay Önce

Yetişkin çocuk da alta yatan öfke varmış onun annesi bana kötü davrandı gibi...siz hoca hanım nasıl bir öğretmen sinizki çocukta kötü travmalar bırakmışsınız? Ben 35 Yalım’da olmama rağmen hala hocamı görsem saygıyla sevgiyle öperim o ilk gün gibi sevgi sevgi hala ilk öğretmenimi unutmam o çocuk sizi hiç unutmıcak belkide onun tümm eğitim hayatına sebep oldunuz .bizler özel sektör de çalışan aileler devlet okuluna çocuklarımızı gönderemicekmiyiz ?eğitim kötü öğretim geri .minik çoçuğumuz için de kötü Hem annesinin öğrencilerine nasıl yaklaştığında şahit olmuş Hem eziklenmiş .

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18