Cinayet Ağır Ceza'da

Cinayet Ağır Ceza'da
banner23

Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin alt mahkemedeki tahkikat duruşmaları tamamlandı


Devrim DEMİR


Alsancak’ta evinin yanındaki boş arazide bıçak darbeleriyle öldürülen Memduh Ulugün’ün cinayet sanıkları Mehmet ve Meryem Doğu çiftinin alt mahkemedeki soruşturması tamamlandı.


Alsancak’ta 13 Mart günü meydana gelen cinayetle ilgili tutuklanan Meryem ve Mehmet Doğu çifti, ilk tahkikat duruşması (P.I.) maksadıyla dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarıldı.


Aleyhlerinde üç suçlama ile yargılanacaklar


Müebbet hapis cezası öngören “Taammüden adam öldürme”, “Adam öldürme” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından yargılanacak olan sanıkların ilk tahkikat (P.I.) duruşmasının tamamlanması üzerine, dava yeni adli yılın başlangıç oturumunun yapılacağı 18 Eylül tarihine Ağır Ceza Mahkemesi oturumuna havale edildi.


Yargıç Mesut Mesutoğlu, işlenen suçun ciddi bir suç olduğunu söyleyerek, bu suçun Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında yargılanması gereken bir suç olduğunu söyledi.


Mesutoğlu, bu bağlamda sanık Meryem ve Mehmet Doğu çiftinin, yeni adli yılda yapılacak olan ilk Ağır Ceza Mahkemesi oturumu olacak olan 18 Eylül 2018 tarihli oturuma havale edilmesine ve bu süre zarfında da tutukluluklarının devam etmesine emir verdi.


Kaynak:  Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18