Çıkrıkçı "Barışmak istemedi, ben de öldürdüm"

Alayköy’de dün yakalanarak mahkemeye çıkarılan Gülbahar Ulutan’ın katil zanlısı Fatih Çıkrıkçı, polise ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti.

Çıkrıkçı "Barışmak istemedi, ben de öldürdüm"
banner23

Alayköy’de dün yakalanarak mahkemeye çıkarılan Gülbahar Ulutan’ın katil zanlısı Fatih Çıkrıkçı, polise ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti.

Gönyeli’de 31 Ekim tarihinde temizlikçi olarak bulunduğu evde göğsüne ve vücudunun birçok yerine aldığı bıçak darbeleri ile hunharca katledilen Gülbahar Ulutan’ın katili polisten 2 gün kaçabildi.

İşlediği cinayetin ardından her yerde aranan ve dün öğle saatlerinde Alayköy Sanayi Bölgesi yakınlarında, yol kenarında tespit edilen zanlı Fatih Çıkrıkçı tutuklandı.

Yapılan sorgulamasında, Ulutan’ın kendisi ile barışmadığı gerekçesi ile cinayeti planlayarak işlediğini itiraf eden zanlı Çıkrıkçı, dün tutukluluk talebiyle kalabalık bir polis eşliği tarafından öğleden sonra Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, işlenen suçun ciddiyetine dikkati çekerek zanlının yeni tutuklandığına ve alınması gereken ifadeler olduğuna değinerek ilk etapta 3 gün tutukluluk emri verdi.

Barışmadığı için canını aldı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli Müfettiş Muavini Emirali Gürler, zanlı Fatih Çıkrıkçı’nın “Taammüden adam öldürme” suçundan tutuklandığını anlattı.

Müfettiş Muavini Emirali Gürler, cinayetin 31 Ekim tarihinde Gönyeli Akgünler Sokak’ta işlendiğini ve Gülbahar Ulutan’ın göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldüğünü söyledi.

Ulutan’ın katil zanlısının Fatih Çıkrıkçı olduğunun tespit edildiğini ve zanlının 2 gündür polis tarafından arandığını kaydeden Gürler, Çıkrıkçı’nın öğle saatlerinde Alayköy Sanayi Bölgesi’nde saklandığı yerde tespit edildiğini ve tutuklandığını kaydetti.

Gürler, zanlının verdiği ilk ifadesinde Ulutan’ı kendisi ile barışmadığı için öldürdüğünü itiraf ettiğini belirtti.

Defalarca bıçakladı

Zanlının tutuklandıktan sonra verdiği gönüllü ifadesinde Ulutan’ı göğsünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçtığını itiraf ettiğini belirten Müfettiş Muavini soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18