'Cezalandırılmasını bekleriz'

'Cezalandırılmasını bekleriz'
banner23
Plümer “Bu ülkede yasalar ve kurallar vardır. Herkesi bunlara uymaya davet eder, yapanların cezalandırılmasını bekleriz. Bu tür provokasyon ve olayları da üzüntü ile takip ederiz” dedi.

Kıbrıs Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Başkanı Gülden Plümer Küçük, yaptığı yazılı açıklamada, yeni hükümetin icraatlarının yakından takipçisi olacaklarını belirterek, yeni hükümetten beklentilerini sıraladı ve tüm partilere başarılar diledi.

Laik, bilimsel, yaratıcı, özgür, dünya standartlarında, cinsiyet ve gelir ayrımı gözetmeden yasal hak olan eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasının hükümetin yasal görevi olduğunu hatırlan Küçük, gerekli bütçe, denetim ve yatırımların yapılmasını talep etti.

Küçük, çevre bilincinin geliştirilerek ülkeye ait kaynakların korunması ve gelecek nesillere aktarılması için planlama, yatırım ve farkındalık yaratıcı eylemler adına gerekli yasaları çıkartmanın hükümetin yasal görevi ve önceliği olması gerektiği düşüncesinde olduklarını vurguladı.

“Şiddete karşıyız…”

Ülkeyi temsil eden kurum ve kuruluşlar yanında özel kurum ve kuruluşlara, insan haklarına veya şahıslara yapılan saygısızlık, taşkınlık ve şiddete karşı olduklarını da belirten Gülden Plümer Küçük, “Bu ülkede yasalar ve kurallar vardır. Herkesi bunlara uymaya davet eder, yapanların cezalandırılmasını bekleriz. Bu tür provokasyon ve olayları da üzüntü ile takip ederiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18