Çeler 'Daha iyiye götürmek için mücadele edeceğiz'

Çeler 'Daha iyiye götürmek için mücadele edeceğiz'

Harmancı "Çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılması öncelikler arasında"


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’yı kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından verilen bilgiye göre, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, görüşmenin başında yaptığı açıklamada, Bakanlığın son bir haftadır yoğunlaştırdığı iş sağlığı ve güvenliği denetimlerinin kamuoyunda pozitif bir etki yarattığını söyledi.

Yerel yönetimlerin sosyal güvenlik ve vergi borçlarına yönelik kesintilere 2018 başında değil de 2020’de başlanmasını içeren Bakanlar Kurulu kararına da değinen Harmancı, kararın yerel yönetimlerin finansman sorununu çözmesine zaman tanımak için alındığını, çalışanların sosyal güvenlik yatırımlarının yapılmasının öncelikleri arasında olduğunu kaydetti.

Harmancı, iki kurum arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine her zaman hazır olduğunu belirtti ve Çeler’e yeni görevinde başarılar diledi.

Çeler

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ise konuşmasında, belediyelerle ilgili kararın, belediyeleri mali açıdan daha kötü duruma düşürmemek amacıyla finansal sorunların çözümü adına yapıldığının altını çizdi.

LTB Başkanı Harmancı’nın ekonomik olarak batmış bir belediyeyi düze çıkarmak için attığı adımları takdirle izlediğini anlatan Çeler, “Bulduğumuzu daha iyiye götürmek için daha çok mücadele edeceğiz" dedi.

Çeler, çocuk, kadın, özel gereksinimli bireyler ve iş sağlığı güvenliği denetimi konularında yerel yönetimlerle birlikte çalışma arzusu içinde olduğunu söyledi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18