banner38

Çavuşoğlu'ndan adaylara ince mesaj

banner32

Çavuşoğlu'ndan adaylara ince mesaj
banner41
banner37
banner23

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Nazım Çavuşoğlu, partisinin kurultayında genel başkanlığa aday olan Başbakan Ersan Saner’in 2’nci tura kalmayacağı yönündeki söylemleri değerlendirerek “Rakipleri tarafından yapılan bir algı” dedi.

“ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZDIR”

Kıbrıs Postası’nda yayınlanan ve Gökhan Altıner'in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ programında konuşan Bakan Çavuşoğlu, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Üyesi olduğu partinin ve TDP’nin kurultayı olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, kurultaylar sonrası erken seçim yapılacağını söyledi.

“İRADEYE ÇOK ETKİ ETMEMEYE ÇALIŞIYORUM”

UBP üyelerinin iradesine çok etki etmemeye çalıştığını kaydeden Çavuşoğlu,  herhangi bir adayın lehine ya da aleyhine çalışma yapmayı doğru bulmadığını söyledi. Mutlaka taraf olacağını ve kitlesinin oylarını yönlendireceğini belirten Çavuşoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Saner’in 2’nci tura kalamayacağı ya da milletvekili seçilemeyeceği rakipleri tarafından ortaya konulan bir algıdır. Herkes kendine göre bir vizyon ortaya koydu.”

“DOZAJ ARTMAZSA MÜDAHALE YAPMAM”

Genel başkanlık için yarışan adaylara birbirlerine karşı dozajı artırmadığı sürece müdahale yapmayı düşünmediğini belirten Çavuşoğlu, eğer adayların partiye zarar verecek dozaja gelirse bu kadar sakin oturmayacağını ifade etti. Herkesin bu yola akıllı devam etmesi gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

“MANEVİ DUYGULARI YIPRATACAK SÖYLEMLERDEN KAÇINILMALI”

Türkiye ile ilişkileri de değerlendiren Çavuşoğlu,  Türkiye ile kardeşliğin korunması gerektiğine vurgu yaptı. “Manevi duyguları yıpratacak söylemlerden kaçınılmalı” diyen Çavuşoğlu, Türkiye nezaketi bizden hiç eksiltmedi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3