Çavuşoğlu: Kıbrıs konusunda ortak karar almalıyız

banner32

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Kıbrıs konusunda artık yeni bir müzakereye başlamak için ne için müzakere edeceğimizi konuşup kararlaştırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Kıbrıs konusunda ortak karar almalıyız
banner23

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, 'İdlib anlaşması sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın Putin'in bir başarısıdır. İran da buna destek verdi.' dedi. Türkiye Dışişleri Bakanı Bakan Çavuşoğlu, Filistin ile ilgili de 'ABD, BM Filistin Mültecilerine Yardım Ajansına yardımları kesti. Bu açığı kapatmak için diğer ülkelerle birlikte çalışıyoruz.' açıklamasında bulundu. Çavuşoğlu, Erdoğan'ın Almanya ziyareti için ise 'Bu ziyaretin önemli bir dönüm noktası olacağını düşünüyoruz, yeni bir sayfa açmak için.' dedi. Almanya'nın hemen ardından Fransa'ya geçiyoruz. Sadece Suriye konulu görüşme yapacağız. Oradan da Cenevre'ye geçerek Batı Balkanlar toplantısına katılacağız ki bu çok önemli.

“KIBRIS KONUSUNDA NE İÇİN MÜZAKERE EDECEĞİMİZİ KARARLAŞTIRMAMIZ LAZIM”

Kıbrıs konusunda artık yeni bir müzakereye başlamak için ne için müzakere edeceğimizi konuşup kararlaştırmamız lazım. Bir başarısızlığı daha kimse kabul edemez.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18