CAS'TAN, ÖZERSAY'A 'YARDIM ETMİYORSANIZ GÖLGE ETMEYİN'

CAS'TAN, ÖZERSAY'A 'YARDIM ETMİYORSANIZ GÖLGE ETMEYİN'
banner23
Cas çalışanları Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a yazılı olarak cevap verdi. Çalışanlar adına yapılan yazılı açıklamada, CAS personelinin yaptığı haklı eylemi hem karalayıp, hem de çok farklı yerlere doğru çarptırdınız. Öncelikle bu konu tüm CAS personelini derinden yaralamış ve bu hükümete olan inancını zedelemiştir denildi.

Yaşanan olayı gerçek gözüyle size kısaca açıklayayım;

​Size ve sayın elçiye Ercan’a giriş yaptığınız sırada herhangi bir müdahalede bulunuldu mu? Bunun cevabı  tabi ki Hayır. Siz Sn. Mevlüt Çavuşoğlu’na  VIP’e geçişini yaptırmak için eşlik ettiğiniz dakikalarda bizler de görev yerlerimize giriş yapmak için Ercan kapısına doğru ilerledik. Ancak önümüze  Ercan polis memurları, bölge karakolların polis memurları ve çevik kuvvet ordusuyla karşı karşıya kaldık. Polis amiri bize başbakan yardımcısı Ercan’ı terk edinceye kadar içeriye giremeyeceğimizi ve kapının önünde beklememizi bildirmiştir. Size soruyuruz: bizden neden korkuyorsunuz?veya neden çekiniyorsunuz? Ki böyle bir talimat verildi?

​Yukarıda sorduğum sorunun cevabını bizzat sizden almak isterken tüm personel aracınızın önümüze geldiği esnada yola doğru aşağıya indik. Ancak inanılmaz ve kontrolsüz bir şekilde 100 kadar CAS çalışanının üstüne 150-200 arası polis memuru müdahalede bulundu. Bu esnada personelin ve polisin üzerinde ve elinde bulunan cep telefonları, gözlükler, pankart, kalkan ve pet şişeler sağa sola savruldu. Bu pet şişelerin biri sizin iddianıza göre sn. elçinin arabasına isabet etmiş biz bu konu hakkında gerekli araştırmayı yaptık, polis arkadaşlarla da görüştük. Kimsenin bile isteye herhangi bir şeyi fırlatmadığını öğrendik. Küfüre gelince ise biz sadece yaşadığımız bu artık dayanılmaz bir hal alan belirsizliği, açlığın, sefaletin ve sizin tarafınızdan verilen sözlerin  yerine getirilmemesinden dolayı hükümeti istifaya davet ettik. Sonuç olarak bizler hakkımız olanı almak için kanımızın son damlasına kadar savaşmaya devam edeceğiz. Sizden personel olarak tek ricamız yardım etmiyorsanız gölge de etmeyin başka ihsan istemiyoruz.
Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18