banner38

CAS çalışanları kararı protesto etti!

banner32

Bir grup CAS şirketi çalışanı, bugün şirketin tasfiye kararının ardından Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yaptı. 

CAS çalışanları kararı protesto etti!
banner37
banner23

Bir grup CAS şirketi çalışanı, bugün şirketin tasfiye kararının ardından Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yaptı. 
Eylem çerçevesinde Cumhuriyet Meclisi önünde yapılan basın açıklaması ile tasfiye kararı protesto edildi.
CAS çalışanları adına Erkut Öznergiz yaptığı açıklamada, şirket çalışanlarının uzun süreden beri siyasilerin verdiği sözü tutmalarını beklediğini ancak “sözlerin unutulduğunu” ve bugün şirketin tasfiye edildiğini söyledi. 
Hükümet yetkililerinin 6 aydan beri çözüm sözü verdiğini söyleyen Öznergiz, “Bugün geldiğimiz noktada boşuna beklediğimiz ortaya çıktı” dedi. 
Öznergiz, 2009 yılından beri CAS’ta çalıştıklarını, şirketin devlete ait olduğunun 2009 yılında Başsavcılıktan alınan görüşle de teyit edildiğini belirtti. 
Daha sonra başsavcılık görüşünün değiştiğini ve CAS’ın devlete ait olmadığı yönünde bir görüş verildiğini anlatan Öznergiz, haziran ayından itibaren yetkililerin “CAS özeldir” demeye başladığını söyledi. 
CAS’ın borçlarına değinen Öznergiz, borçları kimlerin yaptığının, bu noktaya nasıl gelindiğinin araştırılmasını ve suçu olanların cezalandırılmasını istedi. 
Eylemlerine devam edeceklerini söyleyen Öznergiz, bu akşam Ercan Havalimanı’na gideceklerini eğer girişlerine izin verilmezse çemberde eylem başlatacaklarını kaydetti

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18