ÇAKICI'DAN İLAHİYAT AÇIKLAMASI; 'YAŞANLAR TAM BİR FİYASKO'

ÇAKICI'DAN İLAHİYAT AÇIKLAMASI; 'YAŞANLAR TAM BİR FİYASKO'
banner23
 Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, başörtülü olmaları nedeniyle Hala Sultan İlahiyat Koleji’ndeki öğrencilere diplomam verilmemesinin kabul edilemeyeceğini belirterek, “Yaşanlar tam bir fiyasko” dedi.
Olayı “skandal” diye niteleyen Çakıcı, bunun okul müdürünün üstüne yıkılmaya çalışılmasının da kabul edilemeyeceğini söyleyerek, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’i istifaya çağırdı.
Yazılı açıklamasında konuyla ilgili değerlendirmelerine yer veren Çakıcı, ülkede yaşayan her insanın kıyafetini, dini inanç ve özgürlüğünü dilediği gibi yaşayabileceğini veya fotoğraf çektirebileceğini, diplomalardaki fotoğraf konusunda yasal eksiklik varsa onun da düzeltilmesi gerektiğini söyledi. 
Milli Eğitim Bakanlığı’nı “dayatmacı” ve “faşizan” davranmakla suçlayan, Bakan Cemal Özyiğit’i de eleştiren Çakıcı, “Bir taraftan İlahiyat Kolejini kapatacağını söylüyorsun. Kapatamayacağını anlayınca akla mantığa sığmayan faşizan kararlar üretiyorsun. Sonra gelen tepkiler üzerine geri adım atmak zorunda kalıyorsun. Bu davranışın ve kararınla hem devleti hem de çocukları zorda bırakıyorsun. Yaşananlar tam bir fiyasko” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18