banner38

ÇAKICI: 'SİZE ÖNERİM YAŞAYAN ÖLÜ OLARAK GEZMEYİN'

banner32

ÇAKICI: 'SİZE ÖNERİM YAŞAYAN ÖLÜ OLARAK GEZMEYİN'
banner41
banner37
banner23
Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler ( TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 4’lü koalisyon hükümetinin dün yaptığı basın toplantısının, halkla alay etmek olduğunu söyledi.

Hiçbir icraatı doğru dürüst bulunmayan ve 6 aydır yaptıkları zamlara bahaneler üreten 4’lü koalisyon hükümetinin sınıfta kaldığını söyleyen Çakıcı, “ Akaryakıt ve elektriğe yaptıkları zamlar ve yaptıkları diğer icraatlar ile halkın refah düzeyini düşüren bu hükümet,  ülkeyi kötü yönettiklerini artık ispatlamışlardır. Son üç ayda % 47’ye varan elektrik zammının hesabını vermesi gereken hükümet faturayı belli ki geçmiş hükümetlere kesmeye çalışıyor. Herhalde Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın eski hükümet döneminin baş aktörlerinden birisi olduğunu unutuyorlar” ifadesini kullandı.

Hükümetin, halktan var olan sorunlara mazeret değil çözüm getirmek için geçmişte oy istediğine vurgu yapan Çakıcı, “Ama görüyorum ki ustalığınız ve uzmanlık alanınız mazeret üretip şov yapmak. Vergi reformu, kamu reformu, tarım reformu, hukuk reformu, yeni seçim ve halk oylaması yasası, sağlıkta ve eğitimde yapmanız gereken onlarca iş varken, siz oturmuş halk ile dalga geçiyor ve sanki hiç kimse anlamazmış gibi hayat pahalılığının nasıl gerçekleştiğini anlatıyorsunuz” dedi.

Hükümet ortağı partilerin muhalefette iken asla yapmayacağız diye söyledikleri her şeyi yaptıklarına vurgu yapan Çakıcı, “Binmeyeceğim dediğiniz Mercedes ile gezen sizsiniz. Özgürlükten bahsedersiniz ama başörtülü olduğu gerekçesi ile gençlere diplomalarını vermezsiniz. Kumarhaneleri ve bet ofislerini kapatacağız dediniz, sizin döneminizde kumarhaneler daha da gelişti hatta daha da ileri giderek KKTC vatandaşlarının casinolara girişinin serbest bırakılması için girişimlerde bulunursunuz. Gece kulüplerini kapatacağım dediniz şovdan öteye gitmediniz. Kamu reformu dediniz arkadaşlarınızı yerleştirdiniz. Peşkeşe karşıyız dediniz, daniskasına izin verdiniz” açıklamasında bulundu.

Başbakan Tufan Erhürman’nın basın toplantısında hükümetin genel durumu ile ilgili yapmış olduğu “Biz öldük, bittik demiyoruz ama….?” ifadesini hatırlatan Çakıcı, “Belli ki siz bittiniz. Size önerim bundan sonra yaşayan ölü olarak gezmeyin” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3