By-Pass olması öneriliyor

banner32

Geçtiğimiz günlerde şiddetli göğüs ve karın ağrısı şikayeti ile Lefkoşa Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi'ne giden Ergül Kızılokgil’in sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı.

By-Pass olması öneriliyor
banner23

Hastanede yapılan tektikler sonrasında Başsavcı Yardımcısı Ergül Kızılokgil’in bu sabah anjiografiye alındığı ve bu sabah yapılan angiografisinde biri ana damarda olmak üzere iki büyük damarda tıkanıklık saptandığı belirtildi.

By-pass ameliyatı önerilen Kızılokgil ile ilgili kesin kararın yarın yapılacak kardiyoloji- kardiyovasküler cerrahi uzmanları konseyinden çıkacağı bildirildi.

Konu ile ilgili hastaneden yapılan açıklama şöyle:

“22.10.2018 tarihinde şiddetli göğüs ve karın ağrısı şikayeti ile saat 11.00 civarında acil kliniğimize başvuran Sayın Ergül Kızılokgil’in ilk tektikleri sonrasi elde edilen bulgulara ilaveten yüksek riskli (diabet, hipertansiyon, obezite, aşırı sigara kullanması vs) olması nedeniyle kardiyoloji servisine yatırıldı. EKO,USG,Tomografi ve benzeri tektikler sonrası bu sabah koroner anjiografiye alındı. 24.10.2018 tarihinde yapılan angiografisinde biri ana damarda olmak üzere iki büyük damarda tıkanıklık saptanmıştır. Ön planda by-pass ameliyatı önerilen hasta hakkında bu yönde kesin karar yarın yapılacak kardiyoloji- kardiyovasküler cerrahi uzmanları konseyinden çıkacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18