banner38

Bütçe açığı önlenemiyor!

banner32

Maliye Bakanı Dursun Oğuz, koronavirüs salgını, dövizde yüzde 50’lilere ulaşan artış ve Tüketici Fiyatları Endeksi'ndeki yükseliş nedeniyle giderlerin arttığını ve bütçe açığının büyüdüğünü söyledi.

Bütçe açığı önlenemiyor!
banner41
banner37
banner23

Rekor bütçe açığı öngörüldüğünden ekonomik programları uygulamanın zorunluluğunun ve ihtiyacının arttığına dikkat çeken Maliye Bakanı Oğuz, “Bundan korkmamamız, sorunlarla yüzleşmemiz ve sürdürülebilirliği sağlamak açısından plan ve programlara bağlı kalarak mali disiplinden taviz vermeyecek çözümler üretmemiz gerek. Korkutucu bütçe açığı tedbir alınmazsa daha da artacak” dedi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, 2022 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı görüşmeye başlamadan önce bugün ilk olarak bilgi ve onaya sunuşlara yer verildi. Danışma Kurulu’nun Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesinin Genel Kurulda bugün yerine yarın görüşülmesiyle ilgili kararı oy birliğiyle kabul edildi. Cumhuriyet Meclisi Başkanlık Divanı’nın 26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak “Parlamentolararası Birlik Toplantısına” katılmasına ilişkin kararı da oy birliğiyle onaylandı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3