Burcu'dan yalanlama:

Burcu'dan yalanlama:

"Hristodulidis'in 'Akıncı'nın Anastasiadis ile sosyal içerikli buluşmayı reddettiği' yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmıyor"


“Spehar'ın New York'tan adaya dönüşünden sonra her iki tarafa da uygun bir tarih saptanması için diyalog sürdürülecek"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis’in bu sabah Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Rum lider Anastasiadis ile sosyal içerikli buluşmayı reddettiği yönündeki beyanlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yazılı açıklama yapan Burcu, “Cumhurbaşkanımız Anastasiadis’in bundan sonrası için gerçek niyetinin ne olduğunu anlamak amacıyla kendisiyle yüz yüze buluşmayı istediğini çeşitli defalar kamuoyuna açıklamış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanımız, BM Genel Sekreteri Antonio Gutteres’in Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile son toplantısında da her iki tarafa uygun bir tarihte bu buluşmaya hazır olduğunu iletmiştir” ifadelerini kullandı.

Burcu, bu gerçekler ortadayken, olumsuz algı yaratmaya yönelik, gerçek dışı açıklamaların kimseye bir faydası olmadığını belirterek, önümüzdeki günlerde Spehar’ın New York’tan adaya dönüşünden sonra her iki tarafa da uygun bir tarih saptanması için diyaloğun sürdürüleceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18