Bugün Yeniden Mahkemeye Çıkarılacak

Bugün Yeniden Mahkemeye Çıkarılacak
banner23

Metehan’dan KKTC’ye giriş yaparken, çalıntı altın ve uyuşturucu ile yakalanan Özel Vurdu aleyhindeki soruşturma devam ediyor


Avustralya’dan tatil için ülkeye gelen ve uyuşturucu maddenin yanı sıra çalıntı olduğunu bildiği 257 parça ziynet eşyası ile KKTC’ye giriş yapmak isterken Metehan Kara Giriş Kapısı’nda yakalanan Özel Vurdu, ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Mahkeme, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek, 1 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.


 İfadesi araştırılacak


Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cemal Ramiz, zanlı Özel Vurdu’nun Hintkeneviri “İthal ve Tasarrufu”, “Hırsızlık mal kabulü” suçlarından tutuklandığını anlattı.


Polis memuru Cemal Ramiz, Vurdu’nun 18 Temmuz tarihinde, saat 13.00 sıralarında Avustralya’dan Larnaka Hava Limanı’na gelip Metehan Kara Kapısı’ndan giriş yapmak isterken, üzerinin ve eşyalarının arandığını söyledi.


Ramiz, zanlının tasarrufunda 15 gram Hintkenviri ele geçirildiğini kaydetti.


Vurdu’nun eşyalarında yapılan aramada ise 257 parça ziynet eşyası tespit edildiğini kaydeden Ramiz, zanlıdan yapılan soruşturmada ziynet eşyaları Avustralya’da kendinin ektiği Hint Keneviri uyuşturucu maddeden 4 bin gramını sokak satıcılarına satarak aldığını itiraf ettiğini söyledi.


Ramiz, zanlıdan yapılan sorgulamada ziynet eşyalarının çalıntı olduğunu bildiğini ve 2014 yılından bu yana çalıntı ziynet eşyaları biriktirdiğini ve KKTC’ye satmak için getirdiği yönünde itirafta bulunduğunu anımsattı.


Zanlının gönüllü ifade verdiğini kaydeden Ramiz, iddiaların araştırıldığını belirterek zanlının 1 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Kaynak : Havadis

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2018, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18