'Bizim üyemiz değil'

'Bizim üyemiz değil'

Candan MERT


Önceki gün ülkede büyük infiale yol açan ve Cumhuriyet Meclisi’nde çatıya bayrak çıkarmaya kadar ilerleyen olayları gerçekleştirenlerden bir kişinin TKP Yeni Güçler Gazimağusa Anadolu Mahallesi Örgüt Başkanı Ahmet Türkmen olduğu ortaya çıkmıştı.


Gazetemizin yaptığı araştırmada görüntülerden yola çıkılarak çatıya çıkan şahıslardan birisinin Ahmet Türkmen olduğu ve bu şahsın 22 Haziran 2017 tarihinde TKP Yeni Güçler Gazimağusa Anadolu Mahallesi Örgüt Başkanlığı’na seçildiği öğrenilmişti.


Konu hakkında görüşlerini almak amacıyla ulaştığımız Toplumcu Kurtuluş Partisi(TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, gazetemize yaptıkları özel açıklamalarında bahse konu şahsın kendi üyeleri olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu.


Davulcu: Kayıtlarımızda böyle bir üye yok


Toplumcu Kurtuluş Partisi(TKP) Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu, gazetemize yaptığı özel açıklamasında sosyal medya üzerinden paylaşımı gördüklerini ve araştırdıklarını ifade ederken, kendi kayıtlarında böyle bir üyelerinin bulunmadığını dile getirirken, “Gerisi hikayedir” ifadelerini kullandı.


Çakıcı: Şahıs üyemiz ise, gereken yapılacak


Toplumcu Kurtuluş Partisi(TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, konu hakkında yaptığı açıklamasında “Böyle birisi bizim üyemiz olamaz” ifadelerine yer verirken, eğer kendi üyeleri ise disiplin kuruluna gönderilerek bahse konu şahsın üyelikten çıkarılacağını dile getirdi. Genel Başkan Çakıcı, gereken talimatı verdiklerini ve şahsın disiplin kuruluna verilerek üyelikten ihracının gerçekleştirileceğini aktardı. Yaptığı araştırmalar neticesinde tekrar açıklama yapan Genel Başkan Mehmet Çakıcı, parti arkadaşları ile konuşmasından sonra böyle bir üyenin kendi partilerinde kayıtlı olmadığını ve tekrardan araştırma içerisine girileceğini belirtirken, şahsın üyeleri içinde bulunması halinde gereken işlemin yapılacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18