'Birlik ve beraberlik içerisinde devam'

'Birlik ve beraberlik içerisinde devam'
banner23

Ataoğlu “Turizm Bakanlığı konusunda hassasız”“Koalisyon çerçevesinde yön gösterme durumum olamaz”Candan MERT


Demokrat Parti(DP) Milletvekili Fikri Ataoğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamasında ülkenin hayırlı icraatlara imza atabilmesi için uygun gördüğü koalisyon modelinden bahsederken, dün yapılan Demokrasi ve Barış Mitingi’ni de değerlendirdi.


“Koalisyon çerçevesinde yön gösterme durumum olamaz”


Demokrat Parti(DP) Milletvekili Fikri Ataoğlu, gazetemize yaptığı  açıklamasında koalisyon görüşmeleri ile ilgili  yetkili kişinin Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş’ın olduğunu belirtti. Yapılan görüşmeler çerçevesinde kendi şahsının ‘Ya 3’lü, ya 4’lü’ şeklinde herhangi yön gösterme durumunun olamayacağını kaydeden Fikri Ataoğlu, bu görüşmeler içerisinde Turizm Bakanlığı bağlamında yarım kalmış projelerinin bulunduğunu ve bu projeleri bitirme konusunda ciddi derecede hassas olduğunu ifade etti.


“Turizm Bakanlığı konusunda hassasız”


Geçtiğimiz süre içerisinde Turizm Bakanlığı konusunda başarılı geçen dönemlerinin olduğunu dile getiren DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, bu bağlamda yaptıkları her görüşmede hassasiyetlerinin sebeplerini ortaya koyduklarını aktardı. Yapılan görüşmeler sonrasında, parti olarak dün Ulusal Birlik Partisi(UBP) ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Fikri Ataoğlu, mevcut konumda Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP), Halkın Partisi(HP), Toplumcu Demokrasi Partisi(TDP) ve Demokrat Parti(DP) tabanında 4’lü ekibin Genel Başkanlarının da görüşme gerçekleştirdiklerini dile getirirken, DP olarak alınacak olan bütün tekliflerin Pazartesi akşamı oluşacak olan Parti Meclisi’nde değerlendirilip kararın ortaya çıkacağını kaydetti. Parti olarak bireysel anlamda karar vermelerinin söz konusu olamayacağını belirten Ataoğlu, kendi şahsının sadece Turizm konusunda hassasiyetinin bulunduğunun altını çizdi.


Şahsi olarak ‘Hangi koalisyondan yanasınız?’ sorusunun cevabı olarak ‘Herhangi bir koalisyondan yanayım’ demenin doğru olmayacağını ifade eden DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, netice itibariyle bunun cevabını verecek merciin Partilerin üst kurulları olabileceğini aktarırken, oluşacak olan koalisyonda Turizm Bakanlığı hususunda ortaya koymuş olduğu sebeplerden dolayı hassasiyetlerinin bilinmesini istediklerini söyledi.


“Birlik ve beraberlik içerisinde devam”


Dün yapılan Demokrasi ve Barış Mitingi’ni değerlendiren DP Milletvekili Fikri Ataoğlu, şahsi olarak esas içinden geçenin ‘Birlik ve beraberlik içerisinde bir etkinliğin yapılması’ olduğunu kaydederken, yapılacak olan etkinlik sonrası güzel mesajlar verilmesini umut ettiğini belirtti. Fikri Ataoğlu, “Yine umut ediyorum ki; birlik ve beraberlik içerisinde verilecek olan bu mesajlarla aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde devam etme şansı yakalarız.” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18