Birikim Özgür'den Başbakan hakkında çok konuşulacak yorum

CTP eski milletvekili Birikim Özgür, CTp milletvekili Asım Akansoy'un gönderisine Başbakan Tufan Erhürman ile ilgili çok çarpıcı bir yorumda bulundu.

Birikim Özgür'den Başbakan hakkında çok konuşulacak yorum
banner23

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Asım Akansoy, sosyal medya hesabından Sami Özüslu'nun "EK Mesai ve Vardiya Meselesi” başlıklı köşe yazasını paylaşarak üzerine “İşini Özünü yazmış” diye yorumda bulundu.

Akansoy'un paylaşımının altına bir dönem aynı kabinede görev yaptığı CTP Eski Milletvekili Birikim Özgür çok çarpıcı bir yorumda bulundu.

Özgür paylaşımında açıkca, "Başbakanı düşürme siyaseti" yapıldığını iddia etti.

Sonu "eski bir dost" cümlesi ile biten o yazı;

Neresinden tutsan tutulmaz. Bir defa, protokolü iki taraf oturup birlikte hazırlar. Bizim makroekonomik göstergelerimizdeki aksaklıkları tedrici olarak iyileştirmek işin özüdür. Türkiye buna katkı sağlıyor. Türkiye'nin desteğiyle, Kıbrıslı Türkler için, Kıbrıslı Türkler tarafından yapılacakları içeriyor doküman. Bu özü kaçırmanın tek bir açıklaması var o da "Ben bu Başbakanı düşürmek istiyorum" siyasetidir. Halbuki bunun yerine iş yapma kapasitesi üzerinden hükümetleri desteklemek veya eleştirmek esas olmalıdır eğer özne olmaksa gerçek niyet. İkincisi, hesap tamamen yanlış. Oran, bire bir. Son program hazırlanırken birlikte kabinedeydik. Hatırlarsan bu konuda iki alternatif vardı. Yeni istihdam sayısının emekli sayısı ile eşit olacağını, bir önceki protokolde yer alan kuralın elimizi bağladığını, devlet bütçe dengesindeki gelişmelere bağlı olarak bu kuralın 2016-2018 döneminde esnetilmesi gerektiğini bizzat ben ifade edip protokolde düzenledik. Bu da hiç konuşulmamış ama CTP'nin iktidarda olmasının getirilerinden sadece bir tanesiydi. Ama belli ki bu yazıdaki tutumla CTP tarihindeki "kırılmalara" bir yenisi daha eklenecek ve toplum nazarında ülkeyi yönetme ve iş yapma iyiden sorgulanır hale getirilecek. Eski bir dost 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18