Beyazıt Ayrenk Davasında Karar Açıklandı

Lefkoşa’da 2018 yılının haziran ayı içerisinde çıkan silahlı kavgada B. D.'yi bacak kısmından vurup, yaralayan Beyazıt Ayrenk 3 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Beyazıt Ayrenk Davasında Karar Açıklandı
banner23

Lefkoşa’da 2018 yıl haziran ayı içerisinde çıkan silahlı kavgada B. D.'yi bacak kısmından vurup, yaralayan Beyazıt Ayrenk 3 buçuk yıl hapis cezası çalrptırıldı.

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesini oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda kararı açıklanan davada kararı  ağır ceza mahkemesi başkanı Nüvit Gazi açıkladı. Gazi, sanığın işlediği yaralama, vahim zarar, ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu, taşıma suçlarının toplumda yarattığı tehlikelerin altını çizdi.  Gazi, şiddet içerikli suçlarda  artış olduğuna değinip, sanığın konu suçu,silahla işlemesini aleyhine değerlendirdiklerini belirtti. Gazi, sanığın işlediği suçların toplumda tedirginlik yarattığını belirterek, bu tür suçları işleyen ve işleme eğiliminde olan kişilere karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine söyledi. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, oybirliği ile 3 buçuk yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18