Belgeler hazır, bakan imzalamıyor

banner32

İçişleri Bakanlığı vatandaşlık almaya hak kazananlara karşı skandal olarak tabir edilebilecek bir uygulamaya gidiyor.

Belgeler hazır, bakan imzalamıyor
banner23

İçişlerinde skandal yurttaşlık uygulaması

İçişleri Bakanlığı vatandaşlık almaya hak kazananlara karşı skandal olarak tabir edilebilecek bir uygulamaya gidiyor.

Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan mağdurlar yaşadıkları sıkıntıları anlattı, uğramış oldukları haksız muameleyi paylaştı.

“BELGELER HAZIR BAKAN İMZALAMIYOR”

Bir çok kişinin yurttaşlık belgeleri hazır olmasına rağmen bakanın belgeleri imzalayıp sahiplerine teslim etmediğini iddia eden mağdurlar, en büyük zorlukları da erkek adayların çektiğine dikkat çekti.

ERKEK ADAYLARA BÜYÜK ZORLUK 

Özellikle erkek adayların askerlik sorunu ile yüz yüze bırakıldığını söyleyen yurttaşlar belgelerin hazırlanmadan önce kişilerin asal şubeye bildirimde bulunduğunu ve 15 gün içerisinde kimlik kartlarını asal şubeye ibraz etme zorunlulukları olduğunu dile getirdiler.

Bir yılı aşkın belgelerin olduğu söyleniyor

Gazetemize bilgi veren kaynaklar 2017 Temmuz - Ağustos döneminden hazırlanan belgelerin bile verilmediğini dile getirerek “asal şubeye bildirimde bulunmadığımız için yurt dışına bile çıkamıyoruz ayrıca yasal olarak yurttaş olmuş olmamıza rağmen halen çalışma izni çıkarıyoruz” dediler.

Bu şekilde bekleyen dosyaların sayısının neredeyse 1000’ e dayandığını belirten kaynaklar İçişleri Bakanı’nın yurttaşlığı keyfi uygulamalarla ve yasaları kaale almadan idare ettiğini söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18