Bazı dernekler Afrika gazetesini kınadı

Bazı dernekler Afrika gazetesini kınadı
banner23
Bazı dernekler Afrika gazetesini, dünkü manşetinden dolayı kınadı.

Dış Basın Birliği

Dış Basın Birliği, gazetenin dünkü manşetinde yer alan yorumun, üyeleri tarafından üzüntüyle karşılandığını belirtti.

Açıklamada, “Ada tarihinin gerçeklerini görmezden gelerek söz konusu gazetenin ‘işgal’ diye yaptığı nitelendirmenin aynısını, Anavatan Türkiye’nin bugünlerde, vatandaşının can güvenliği için yapmış olduğu harekat için de yapması kabul edilemez bir durumdur” ifadeleri kullanıldı.

Dış Basın Birliği açıklamasında “Afrika gazetesini, yapmış olduğu yorumdan dolayı tüm Dış Basın Birliği üyeleri olarak şiddetle kınıyor, söz konusu gazeteyi her geçen gün toplumu bölme, kin ve nefret duygularını arttırma ve en önemlisi Anavatanımız ile olan ilişkilerimize sürekli olarak darbe vurma çabalarına son vermeye çağırıyoruz” denildi.

Hataylılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği

Hataylılar Bütünleşme ve Yardımlaşma Derneği Asbaşkanı Hasan Demirelişçi, Afrika gazetesini, yazıları yazmaya izin veren hükümetleri ve tüm yetkili makamları kınadı.

Demirelişçi, Türkiye’nin terör odaklarını temizleme gayreti ve uğraşı içinde olduğunu belirterek, atılan her adımın dünya hukukuna uygun yapıldığını kaydetti.

Cumhuriyet Meclisi’nde bugün yemin edecek milletvekillerine de sözlerini tutma çağrısında bulunulan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’ne haklı davasında sonsuz başarılar dileğinde bulunuldu.

KKTC Umut Derneği

KKTC Umut Derneği Başkanı Özlem Dinçoğlu, Afrika gazetesini manşetinden dolayı kınadı ve protesto etti.

Ülkede giderek artan yoksulluk, kadın cinayetleri, uyuşturucu bağımlılığı, evsizlik, işsizlik ve benzeri nice sorunlar varken, Afrika gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent’in Türkiye karşıtı yayınlar yaptığını savunan Dinçoğlu, savcılık, polis gibi tüm birimleri gerekli cezai işlemleri yapmak için göreve davet etti.

KKTC Karadeniz Kültür Derneği

KKTC Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Murat Zeki Civelek, Afrika gazetesini manşetinden ötürü kınadı.

Civelek, “Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırlarında tehdit oluşturan unsurlara karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na atfen atılan ‘Türkiye'den bir işgal harekâtı daha’ manşetinin Kıbrıs Barış Harekâtı’na gölge düşürdüğünü ve şehitlerin kemiklerini sızlattığını” kaydetti.

Türk Göçmen Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Türk Göçmenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Enver Dinçoğlu, Afrika gazetesini kınayarak, Polis teşkilatını ve Başsavcılığı göreve davet etti.

Dinçoğlu, konu ile ilgili resmi makamlardan cevap alamadıkları taktirde basın toplantısı yaparak Başsavcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını, basın toplantısı düzenleyerek, eylem yapacaklarını kaydetti.

KKTC Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Milli İradeye Saygı Platformu

KKTC Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Talip Sancar, Afrika gazetesini kınayarak, 20 Temmuz Barış Harekatı ile adaya gelen Türk ordusunun huzur ve barış getirdiğini kaydetti.

Sancar, gazetenin “işgalci” haberine karşı yaptırım uygulanmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18