Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı: "Liman ücretlerindeki dolar kuru 4.90'a sabitlenmiştir"

"Liman Ücretlerinde Uygulanacak Dolar Kurunun Sabitlenmesi Hakkında Yasa Gücünde Kararname" ile ilgili bakanlık duyuru yaptı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı: "Liman ücretlerindeki dolar kuru 4.90'a sabitlenmiştir"
banner23

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Liman ücretlerinde dolar kurunu sabitledi. Dolar, yıl sonuna kadar 4.90'dan işlem görecek.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'nın açıklaması şu şekilde:

"Bakanlar Kurulu, Anayasası'nın 112'nci maddesinin verdiği yetkiye dayanarak, dolar kurunda meydana gelen artışın liman ücretleri üzerindeki etkisinin düzenlenmesi amacıyla "Deniz Ticaret (Vergi Yükleme Hükümleri) Yasası Uyarınca Tahsil Edilen Liman Ücretlerinde Uygulanacak Dolar Kurunun Sabitlenmesi Hakkında Yasa Gücünde Kararname" adı altında bir yasa gücünde kararname yapmıştır. 12/2018 sayılı yasa gücünde kararname, 31 Ağustos 2018 tarihli ve 127 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

“Deniz Ticaret (Vergi Yükleme Hükümleri) Yasası'nın 4'üncü ve 5'nci maddeleri uyarınca alınan ücretler için dolar kuru, 31.12.2018 tarihine kadar 4.90TL olarak sabitlenir ve mezkur ücretler sabitlenmiş kurdan hesaplanarak tahsil edilir” ibaresinin yer aldığı kararnamenin yürütülmesinden Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı sorumlu olacaktır. 

Söz konusu Yasa Gücünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandığı 31 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir."

Kaynak: kıbrıs Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18