banner38

Baybars için Barakacı zihniyeti yakıştırması yaptılar

banner32

Baybars için Barakacı zihniyeti yakıştırması yaptılar
banner37
banner23

Yeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz yaptığı açıklamada, yeni “Vatandaşlık Yasası”nın ve kriterlerinin bekleyen vatandaşlıklar verildikten sonra konuşulmasının doğru olacağını vurguladı.

Büyükyılmaz açıklamada, “YDP olarak biz diyoruz ki bu ülkenin nüfus meselesi bir devlet politikası olmalı ve hükümetlerin inisiyatifine bırakılmamalı. Nüfus politikasına uygun olarak da nüfus planlaması yapılmalıdır. Nüfus politikasını oluştururken Güney Kıbrıs’ın nüfus oranı temel kriter alınmalıdır” ifadelerine yer verdi.

İkamet ve Vize Tüzüğü’nün düzenlenmesi konusunda verilen sözlerin yerine getirilmediğini, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars’ın da yeni tartışmalar yaratacak bir takım projeler gündeme getirdiğini de savundu.

Büyükyılmaz, İçişleri Bakanı’nın “Çalışma izniyle vatandaşlığa son verileceği” açıklamalarında bulunduğunu ancak ilgili yasada vatandaşlığın nasıl verileceğinin belli olduğunu söyledi.

”BARAKACI” ZİHNİYETLE DÜZENLEMEYE KALKIYOR

Büyükyılmaz, “Sayın Bakan devlet politikası olması gereken nüfus politikasını ‘barakacı’ zihniyetle düzenlemeye kalkıyor” ifadelerini kullandı.

Güney Kıbrıs’ın nüfusunu 1 milyonun üzerine çıkardığını belirterek, “Sayın Bakan’ın ülkemizde nüfusu azaltacak ve muhtemel bir müzakere zemininde elimizi zayıflatacak girişimlerde bulunması iyi niyetle açıklanamaz” dedi.

Büyükyılmaz, “milli davanın savunucusu olduğunu iddia eden bazı hükümet yetkililerinin bu açıklamaları nasıl içine sindirdiğini” de sordu.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18