Baybars bazı bakanlıkların harcamalarını eleştirdi

Bir tarafta Hayvancılar hak arayışında, hükümet para yok derken, diğer tarafta İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars “8 aydan beri bakanlık yapıyorum ve bazı bakanlıkların harcama kararlarını gördükçe üzülüyorum” dedi

Baybars bazı bakanlıkların harcamalarını eleştirdi

Tasarruf yapılması gerektiğinin sürekli altını çizen Hükümet, kendisi tasarruf yapıyor mu sorusuna İçişleri Bakanı Ayşeyül Baybars verdi. Diyalog TV'de Çiğdem Aydın'ın programına katılan Ayşegül Baybars isim vermeden bazı bakanlıkların yaptığı harcamalara üzüldüğünü dile getirdi. 

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bakanlar Kurulu’nda onaylanan bazı harcamaları gördükçe üzüldüğünü belirterek “Kaynaklarımızın doğru kullanılması halinde kendi ayaklarımızın üzerinde durabileceğimize inanıyorum” dedi.

Diyalog’a yaptığı açıklamada 8 aydan beri bakanlık koltuğunda oturduğunu belirten Baybars “Bakanlar Kurulunda bazı bakanlıklarınyaptığı harcamaları verilen kararları görüyorum ve gerçekten bu ülkenin kaynaklarına üzülüyorum” diyerek, hem vatandaşların, hem de siyasilerin ‘hakkı olanı’ talep etmesi halinde sorunların aşılabileceğini belirtti.
Krizi fırsata çevirebiliriz
 Ülkenin ciddi bir süreçten geçtiğini söyleyen, ancak çare üretilebileceğini belirten İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars şöyle dedi:
 “Kendi başımıza ayaklarımızın üzerinde durmak istiyorsak kaynaklarımızı daha etkin kullanmalıyız. Biz çiftçisiyle, hayvancısıyla,turizmcisiyle, iş dünyasıyla, emekçisiyle hep birlikte kendi ülkemizde sürdürülebilir politikalar yaratmalıyız. Bu krizi fırsata çevirebiliriz,zengin olalım manasında demiyorum, şunu anlamalıyız artık bu ülkenin kaynaklarını çarçur etme vakti değil hepimiz gerçekten oturup bu ülkede vermiş olduğumuz kaynakları doğru değerlendirmemiz gerekiyor. Ama bu hükumet bunu halka rağmen yapamaz o yüzden destek olmalıyız.”

kaynak:diyalog gazatesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18