Başbakan Tatar aday olmayacak iddialarına yanıt verdi

UBP'de önemli görevlerden bulunan Serden Hoca'nın "Tatar, Özersay'a aday olmayacağı konusunda benim önümde söz verdi" açıklamasının ardından Ersin Tatar cephesinden konuyla ilgili "Böyle bir açıklamanın yersiz olduğu" açıklaması yapıldı.

Başbakan Tatar aday olmayacak iddialarına yanıt verdi
banner23

UBP’de önemli görevlerde bulunan ve eski müzakere üyelerinden Serden Hoca'nın, Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ programında, Başbakan Ersin Tatar’ın Özersay’a Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili kendisinin asla aday olmayacağı sözünü verdiğini ve kendisinin buna bizzat şahit olduğu açıklaması üzerine Başbakan Ersin Tatar'a yakın ve isminin açıklanmasını istemeyen bir Ulusal Birlik Partisi yetkilisi Kıbrıs Postası'na konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Ulusal Birlik Partisi yetkilisi UBP-HP hükümeti kurulmadan önceki görüşmelerde Başbakan Ersin Tatar'ın kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olmak istemediğini açıkça belirttiğini ve bugün dahi aday olmak istemediğini her fırsatta söylediğini belirtti.

Ulusal Birlik Partisi içerisinde aday olmak isteyen kişilerin kendilerini açıkça belli ettiğini, partinin yetkili organları da bu kişileri önemsediğini ve en doğru adayı tespit etmek için anket de dahil olmak üzere gerekli çalışmaları yaptığını söyledi.

Tüm bu süreç devam ederken, Başbakan Tatar halen kendisinin böyle bir talebi olmadığı halde Serden Hoca'nın böylesi bir açıklamasının yersiz olduğunu belirterek, unutulmaması gerekenin Başbakan Tatar'ın talebi olmasa dahi parti yetkili organlarının bu yönde alacağı bir kararın ortaya çıkması durumunda Başbakanın bunu sorumluluğunun gerektirdiği şekilde değerlendireceğini belirtti.

Ulusal Birlik Partisi'nin bir adayının muhakkak olacağını, bu adayın kim olacağına en kısa sürede karar verileceğini sözlerine ekleyerek, bu isim kim olursa olsun Ulusal Birlik Partisi üyelerinin tam bir birlik içerisinde adayının arkasında olacağını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18