banner38

"Başbakan'ın kafası karışık"

banner32

18 Haziran 2019 atandı 12 Temmuz 2019 alındı

"Başbakan'ın kafası karışık"
banner37
banner23

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Ersin Tatar, hükümet kurulduğundan beri görevi süresince yaptığı hareket ve uygulamalarla partili partisiz herkesten tepki alırken en son kendi atadığı ita amirini yaklaşık 1 ay sonra görevden aldı!

Başbakan Ersin Tatar, 18 Haziran 2019 tarihinde Başbakanlık Spor Dairesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atadığı Hüseyin Cahitoğlu’nu, 16 Temmuz 2019 tarihinde yine kendisi görevden aldı. Tatar’ın bu hareketi partili partisiz bütün herkesi şaşırtırken Cahitoğlu ise şöyle bir açıklama yaptı:

“Sn. Başbakan hükümet kurulmadan önce bana merak etme hükümete girdiğimiz anda spor dairesi müdürü yine sensin yıllardır seni takip ediyorum ve çok başarılı buluyorum çok güzel işler yaptın diyor. 

 “Basın açıklaması yaptı”

“Hükümet kurulduktan sonra beni başbakanlığa çağırıyor ve kusura bakma sana söz vermiştim spor dairesi müdürlüğü için ama kutret bey çok ısrar etti daireyi HP ye vermek zorunda kaldık diyor. Sen hiç merak etme seni Başbakanlık Bakanlık Müdürü olarak atayıp tam yetkili olarak da Spor dairesi yönetim kurulu başkanı yapacam diye de ekliyor. 

  Ertesi gün beni tekrar başbakanlığa çağırıp basına da açıklama yapıyor. Ertesi gün tüm gazeteler bu haberi manşetten veriyor.”

 “Ali Pilli ve ekibi kavga çıkardı”

“ Haberi gören Dr. Ali Pilli ve ekibi gidiyor ve Başbakanlık’ta kavga çıkarıyorlar. Vay efendim sen Hüseyin Özgürgün’ün sağ kolunu başbakanlığa nasıl atarsın diye baskı kuruyorlar ve başbakanı bu atamadan vazgeçiriyorlar. 

  Birkaç gün sonra Başbakan tekrar beni başbakanlığa çağırıyor ve Ömer Köseoğlunu da yanına alarak Seni yönetim kurulu Başkanı olarak atadık işte atama kağıdın git hemen görevine başla dediler. Ben de bu atamanın yasal olmadığını bu şekilde başlayamayacağımı önce üçlü kararname ile beni Başbakanlık’ta herhangi bir yere atamaları gerektiğini söyledim ama Anlamak istemediler. “

   Neyse ben bu şekilde göreve başlamayacağımı söyledim ve ayrıldım. 

  Bir hafta sonra beni tekrar başbakanlığa çağırdılar. Ömer Köseoğlu bana Başbakan senin için çok mücadele etti ama Kutret Beyi senin ita amiri olman konusunda ikna edemedi. Dolayısı ile sen sadece Yönetim kurulu başkanı olacaksın dedi ve bu konuda senden anlayış bekliyoruz diye de ekledi. Ben de görevi bu şekilde kabul edemeyeceğimi söyledim ve oradan ayrıldım. İstedikleri buydu herhalde ki hemen arkasına başka birini çağırıp beni atadıkları görevi ona teklif etmişler o da yetkisiz olarak bu görevi yapmayı kabul etmiş. 

“Başbakanın kafası karışık”

  Bir hafta sonra da beni görevden alıp bu arkadaşı oraya atadılar. Hayırlı olsun.  Bizim Başbakanın biraz kafası karışık galiba. Bir atamayı yapana kadar dört defa karar değiştiriyor. Kolay gelsin Sn. Başbakanım!!!

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18