Başaran: 'Bugün-yarın' denerek oyalanıyoruz'

Başaran: 'Bugün-yarın' denerek oyalanıyoruz'
banner23

Gülcan: "Oyalama gibi bir durum söz konusu değil"


Candan MERT

Lefkoşa sakinlerinden Turan Başaran isimli vatandaş, Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü’nün yapmış olduğu Piyango çekilişinde kendisine araba çıktığını ancak 31 Aralık 2017 tarihinden beri ‘Bugün-yarın’ denerek oyalandığını ve ne araba, ne de arabanın parasının kendisine verilmediğini kaydederken, polis de dahil olmak üzere gerekli yerlere şikayetini yaptığını ve gazetemiz aracılığıyla sesini yetkililere duyurmak istediğini belirtti.

Öte yandan konu hakkında görüşlerini almak amacı ile ulaştığımız Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gülcan, oyalama gibi bir durumun söz konusu olamayacağını aktarırken, parayı nakit olarak Başaran’a vereceklerini ve gecikmenin kulübün zor günler geçirmesinden oluştuğunu söyledi.Başaran: Başkan arabayı kazandığımı onaylamıştı

Mağdur vatandaş Turan Başaran, 31 Aralık 2017 tarihinde kendisine araba çıktığını öğrenmesinin üzerine arkadaşının galerisine giderek bileti ona verdiğini ve Suzuki Alto marka aracı almasını istediğini ifade ederken, aracın kaydı vs olmadığı düşüncesi ile arkadaşının peşinat kabul ederek, galeriden başka bir araba alıp üzerine para vermeyi planladığını dile getirdi. Arkadaşının Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gülcan’ı aradığını, Başkanın arabayı kazandıklarını onayladığını belirten vatandaş Turan Başaran, başkanın kendilerinden birkaç gün müsaade istediğini ve ‘Mira’ marka arabayı kendilerine temin edeceğini söylediğini aktardı.

“Bugün-yarın’ denerek oyalanıyoruz”

Arkadaşının ‘Mira’ değil, ‘Suzuki Alto’ markalı aracı kazandığının belirtildiğini başkana söylediğini ifade eden Turan Başaran, başkanın buna ‘tamam’ dediğini ancak müsaade edilen birkaç gün geçtikten sonra aradıklarında ‘Ben size araba değil, parasını vereyim’ dediğini dile getirdi. Bunun üzerine 21 bin TL değeri olan araç için 19 bin TL teklif ettiğini kaydeden Başaran, buna da razı olduğunu ancak başkanın ‘Bugün-yarın’ diyerek kendilerini sürekli onayladığını, dolayısıyla ne araba, ne de parasını göremediklerini söyledi.

“Bankanın hiçbir şeyden haberi yoktu”

Başkan Mustafa Gülcan’ın bir dahaki görüşmelerinde ‘Birkaç gün sonra beni arayın. Yönetim toplanacak, parayı çıkartacağız. Capital Bank’a paranızı vereceğiz, oradan paranızı çekeceksiniz’ dediğini aktaran vatandaş Turan Başaran, 3 gün sonra aradıklarında ise ‘Yönetim toplanamadı, bu akşam toplanacak; yarın beni arayın’ dediğini belirtirken, ertesi gün aradıklarında da ‘İmza yetkili arkadaş Danimarka’da, bu akşam gelecek; Pazartesi Capital Bank’a gidin ve paranızı alın’ dediğini ancak bankada hiç kimsenin ne kulüpten, ne de paradan haberdar olmadığını, dolayısıyla kendisinin bu duruma çok sinirlendiğini kaydetti.

“Ben size nasıl güveneyim?”

Haftalardır oyalandığını ve artık sinirlerinin gerildiğini ifade eden mağdur vatandaş Turan Başaran, geçtiğimiz Perşembe Başkan Mustafa Gülcan’ı kendisinin aradığını ancak telefonlarına bakılmadığını kaydederken, son çare başkana mesaj olarak ‘Ben gazeteye, sonrasında polise şikayette bulunmaya gidiyorum’ yazdığını, bunun üzerine Başkan Gülcan’ın hemen kendisine dönüş yaptığını aktardı. Turan Başaran, bundan birkaç gün önce başkanın, arkadaşından kendisinin kimlik fotokopisini istediğini belirtirken, yine kendisinden bugüne kadar müsaade istediğini ancak bu sefer Başaran kendisinin ‘Beni aptal yerine mi koyuyorsunuz?’ ifadeleri ile karşılık verdiğini anlattı. Başaran, bilet üzerinde ‘1 ay zarfında aranmayan ikramiyeler kulübe bağış olarak kalır’ ifadelerinin bulunduğunu ve kendisini oyalamalarının üzerinden geçen 20-25 gün olduğunu dile getirirken, Başkanın ‘Mesajlarımız durur, bunlar kayıt altındadır’ dediğini ancak kendisinin kulübe ve başkana nasıl güvenebileceğini sorguladığını belirtti.

“Halk ne kadar üçkağıtçı olduğunuzu görsün”

Son aradığında Pazartesi(bugün) gününe kadar müsaade istemesinin üzerine kendi tepkisinin sürekli oyalanmaktan dolayı sert olduğunu ifade eden Turan Başaran, Cuma günü saat 13.00’a kadar kendisine dönüş yapılmaması halinde gazete ve polise gideceğini söylediğini belirtirken, başkana “Halk ne kadar üçkağıtçı olduğunuzu görsün” dediğini aktardı. Bunun üzerine Başkan Mustafa Gülcan’ın kendisine ‘Ben bu iş için evimi satılığa çıkardım’ dediğini aktaran vatandaş Turan Başaran, başkana ‘Kulübün parasını mı çaldın da evini satılığa çıkardın?’ ifadeleri ile cevap verdiğini söylerken, kulübün başka, evin başka olduğunu ve bu durumun da kendisini alakadar etmeyeceğini belirtti.

Mağdur vatandaş Turan Başaran, çevresinden kulübün ‘Batmış bir kulüp’ olduğu yönünde duyumlar aldığını ifade ederken, kulübün piyasayı 1 trilyondan fazla dolandırıldığı ve borcunun olduğu yönünde iddiaların bulunduğunu dile getirdi.

Gülcan: Oyalama gibi bir durum söz konusu değil

Öte yandan konu hakkında görüşlerini almak amacı ile ulaştığımız Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü Başkanı Mustafa Gülcan, oyalama gibi bir durumun söz konusu olamayacağını ve Turan Başaran’dan bugüne kadar müsaade istediğini aktardı. Parayı nakit olarak Başaran’a vereceklerini kaydeden Başkan Mustafa Gülcan, kulübün zor günler geçirdiğini ve gecikmenin bu nedenle oluştuğunu söyledi. Turan Başaran’dan bu bağlamda biraz hoşgörü beklediklerini ifade eden Gülcan, eninde sonunda bu parayı Başaran için temin edeceklerini belirtti.

“Her kulübün borçları olabilir”

Mağdur vatandaş Turan Başaran’ın ‘Kulübün batmış olduğu ve piyasayı dolandırdığı’ yönündeki iddialarını sorduğumuz soruya karşılık Kulüp Başkanı Mustafa Gülcan, “Bu bizim sorunumuzdur, Turan Beyin sorunu değil” ifadeleri ile karşılık verirken, böyle bir durumun olmadığını dile getirdi. Her kulübün kendi çapında bazı borçlarının olmasının doğal olduğunu söyleyen Başkan Gülcan, bu konu hakkında konuşmak istemediğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18