Barolar Birliği Başkanı'ndan eğitim yasaklarına " hukuka aykırılık" yorumu

Barolar Birliği Başkanı Avukat Hasan Esendağlı, Eğitim Bakanlığı'nın özel okullarda online eğitimi yasaklama kararının 'hukuka aykırı ve keyfi' olduğunu belirtti.

Barolar Birliği Başkanı'ndan eğitim yasaklarına  " hukuka aykırılık" yorumu
banner23

Barolar Birliği Başkanı Avukat Hasan Esendağlı, Eğitim Bakanlığı'nın özel okullarda online eğitimi yasaklama kararını değerlendirerek, bu kararın 'hukuka aykırı ve keyfi' olduğunu vurguladı.

"Müfredatı ve akademik takvimi belirleme yetkisinin Bakanlıkta olması, bu işleme gerekçe gösterilemez" diyen Esendağlı, eşitliğin, eğitim alanı engelleyerek değil; alamayanı destekleyerek sağlanacağını söyledi.

Esendağlı'nın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle: "Eğitim Bakanı’nın özel okullarda online eğitimi durduran kararı, hukuka aykırı ve keyfidir. Müfredatı ve akademik takvimi belirleme yetkisinin Bakanlıkta olması, bu işleme gerekçe gösterilemez. Çünkü, özel okulların hem müfredatı hem de akademik takvimi devlet okullarından farklı olup bunlar zaten Eğitim Bakanlığının onayından geçmiş durumdadır. Konuyu 'Eşitlik' açısından ele almak ise, neresinden tutarsanız elinizde kalan, vahim bir yaklaşımdır. Eşitlik, böyle sağlanmaz. Eşitlik, eğitim alanı engelleyerek değil; alamayanı destekleyerek sağlanır. Tabii bu söylediğimin “asgari standart” ülkeler için geçerli olduğunun da farkındayım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18