Barış Ruh'ta Taciz İddiası

Barış Ruh'ta Taciz İddiası
banner23
Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören 22 yaşındaki Z.E. isimli kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Kudret Evli, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı


Lefkoşa’da Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi amaçlı kalmakta olan 22 yaşındaki Z.E. isimli kadına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Kudret Evli dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.


Evli, aleyhine getirilen “Cinsel Saldırı ve Cinsel Taciz” suçlarını kabul etmedi.

Mahkeme, zanlının bir kefilin 50 bin TL kefalet senedi imzalaması ve haftada 2 gün polise ispatı vücut yapması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Kadının ifadesini doktor onayladı

Polis Memuru İbrahim Tozi, zanlının önceki gün Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi amaçlı kalmakta olan 22 yaşındaki Z.E. isimli kadının yanına giderek kulağına “çok güzelsin“ diye fısıldadıktan sonra sol eli ile kalçasını sıkıp “rujun taştı“ diyerek dudağına dokunmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Z.E.’nin davranış bozukluğundan dolayı hastanede tedavi gördüğünü ve doktorundan yapılan soruşturmada ifade verme yetisi olup şikâyetçi olmaya ehli olduğunun tespit edildiğini kaydeden polis, zanlının aynı gün şikâyet üzerine tutuklandığını belirtti.

Evli, suçlamaları reddetti

Zanlının yazılı dava tebliğ’inde kendisine okunan “Cinsel Saldırı ve Cinsel Taciz” suçlarını kabul etmediğini, KKTC vatandaşı olduğunu kaydeden polis, zanlının Denetimli Serbestlikten faydalanarak 14 günde bir Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kontrole gidip ilaçlarını temin ettiğini ve doktordan yapılan soruşturmada ceza-i ehliyetinin olduğu tespit edildiğini belirtti.

Polis, zanlının polis kayıtlarında 30’a yakın kaydı bulunduğunu, serbest kalması halinde tekrar suç işleyebileceğini ifade ederek, teminata bağlanmasını talep etti.

Kaynak : Havadis 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18