Bakanlar, Üst Komite’nin ürettiği yeni tedbirleri görüşüyor

banner32

Başbakan Saner başkanlığında “gündemsiz” bir şekilde toplanan Bakanlar, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün ürettiği yeni tedbirleri görüşüyor. İstişare toplantısında, Üst Komite’nin önerilerinin değerlendirme sürecinin “yarına kadar devam edebileceği” ifade ediliyor…

Bakanlar, Üst Komite’nin ürettiği yeni tedbirleri görüşüyor
banner23

Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplanan Bakanların, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün gerçekleştirdiği toplantıda ürettiği yeni tedbirleri görüştüğü öğrenildi.

Kıbrıs Postası’nın elde ettiği bilgilere göre “gündemsiz” bir şekilde gerçekleşen istişare toplantısında, Üst Komite’nin önerilerinin değerlendirme süreci “yarına kadar devam edebilir.”

Bu nedenle, söz konusu toplantı sonrası açıklama yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor.

Son yapılan açıklamada, mevcut kararların 2 Şubat tarihinde yeniden değerlendirileceği belirtmiş, Girne hariç, Lefkoşa da dahil olmak üzere diğer tüm ilçelerde 3 Şubat; yani, yarına kadar kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmişti.

Öte yandan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ürettiği yeni tedbirlerin bir kısmı basına sızmış durumda.

Üst Komite’nin ürettiği ve basına sızan yeni tedbirler arasında en çok dikkat çekeni ise “Sokağa çıkma yasağının devam edeceği Lefkoşa ve Girne ilçelerinde, sokağa çıkmak için izin talep edecek olanlardan negatif PCR testi talep edilmesi” oldu.

Söz konusu tedbirin hayata geçmesi halinde, Girne ve Lefkoşa’daki PCR testlerinin yapıldığı merkezlerde kuyrukların oluşması ve gerekli kurallara uyulmaması halinde yerel bulaşın daha da artmasından korkuluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18